BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   GPS και Car PC (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=55)
-   -   DYNAVIN για Ε46... (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=29873)

sierra 26-03-12 00:51

DYNAVIN για Ε46...
 
6 Συνημμένο(α)
Χαιρετώ την παρέα. Μια και τα νέα σχετικά με την μεταβίβαση του αυτοκινήτου μου είναι καλά (λόγω του προβλήματος που ξέρετε), ο πατέρας μου, μου έκανε δώρο ένα DYNAVIN (που δεν είναι DYNAVIN αλλά VISION, τον κορόϊδεψε ο πωλητής που βρίσκετε στην Καλλιθέα) αποφάσισα επροχθές να το τοποθετήσω. Αυτός στη Καλλιθέα μου ζήταγε 150 euro και επειδή το θεώρησα υπερβολικό το ποσό έψαξα για άλλον. Βρήκα τον αντιπρόσωπο της DYNAVIN στην Αθήνα την AUTOSYNTHESIS και είναι στον Αγ. Ιωάννη Ρέντη, ο οποίος αν και δεν το πήρα από αυτόν μου το τοποθέτησε με 50 euro, και μάλιστα αυτός μου είπε ότι είναι VISION. Περιττό να σας πω ότι πήρα τον Ζερβουδάκη (γενικός αντιπροσωπος στην Ελλάδα) και του το ανέφερα. Λοιπόν ο Κος Θωμάς με εξυπηρέτησε με το παραπάνω και μου είπε για ότιδήποτε θα με καλύψει αυτός. Αυτά για τους επαγγελματίες και επαγγελματίες. Τώρα όσον αφορά το μηχάνημα λειτουργεί τέλεια. Ο ήχος του ραδιοφώνου είναι καλός, η εικόνα της TV είναι τζάμι (ψηφιακός δέκτης), το BLUTOOTH δουλεύη άψογα χωρίς εξωτερικό μικρόφωνο, παρά με το ενσοματωμένο που έχει και ακούγετε πεντακάθαρα από τα ηχεία του αυτοκινήτου χωρίς πρόβλημα. Το NAVI δεν το δούλεψα αλλά σαν χάρτες είναι πεντακάθαρο και λίγο που κοίταξα έχει όλες τις κάμερες της τροχαίας (καλό αυτό έτσι ;). Παρακάτω σας βάζω φωτό να δείτε. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας...

Dimitris ///M 26-03-12 01:10

Έχω δουλέψει τα Vision φιλαράκο είναι πολύ ωραία μηχανήματα και δεν παθαίνουν τίποτα! Καλορίζικο εύχομαι και όμορφες οπτικοακουστικές βόλτες ;)

sierra 26-03-12 08:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitris ///M (Μήνυμα 459609)
Έχω δουλέψει τα Vision φιλαράκο είναι πολύ ωραία μηχανήματα και δεν παθαίνουν τίποτα! Καλορίζικο εύχομαι και όμορφες οπτικοακουστικές βόλτες ;)

Ευχαριστώ Δημήτρη. Με πείραξε το ότι πήγαν δυο άνθρωποι (ο γιός μου με τον πατέρα μου) που δεν ήξεραν τις διαφορές και αυτός τους κορόϊδεψε. Όπως είπα παίζει τέλεια δεν έχω πρόβλημα και ζητούσε και 150 euro τοποθέτηση. Δεν παίζετε ο άνθρωπος. Για μένα είναι κακός επαγγελματίας από τους πολλόυς που έχουμε στην Ελλαδίτσα μας...

Dimitris ///M 26-03-12 16:03

Ηχοσυστήματα αυτοκινήτου ήταν η 1η μου δουλειά. Τα παράτησα γιατί δεν υπήρχε ένα σωστό μαγαζί να σέβεται τον πελάτη και το 99% κοιτούσε πάντα να τα αρπάξει....

Με συνέπεια να σβήσει αυτό το επάγγελμα επειδή μερικοί κοιτούσαν την προχειρότητα με εξωφρενικές τιμές.

ThaNOS E46coupe 26-03-12 16:34

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sierra (Μήνυμα 459608)
Χαιρετώ την παρέα. Μια και τα νέα σχετικά με την μεταβίβαση του αυτοκινήτου μου είναι καλά (λόγω του προβλήματος που ξέρετε), ο πατέρας μου, μου έκανε δώρο ένα DYNAVIN (που δεν είναι DYNAVIN αλλά VISION, τον κορόϊδεψε ο πωλητής που βρίσκετε στην Καλλιθέα) αποφάσισα επροχθές να το τοποθετήσω. Αυτός στη Καλλιθέα μου ζήταγε 150 euro και επειδή το θεώρησα υπερβολικό το ποσό έψαξα για άλλον. Βρήκα τον αντιπρόσωπο της DYNAVIN στην Αθήνα την AUTOSYNTHESIS και είναι στον Αγ. Ιωάννη Ρέντη, ο οποίος αν και δεν το πήρα από αυτόν μου το τοποθέτησε με 50 euro, και μάλιστα αυτός μου είπε ότι είναι VISION. Περιττό να σας πω ότι πήρα τον Ζερβουδάκη (γενικός αντιπροσωπος στην Ελλάδα) και του το ανέφερα. Λοιπόν ο Κος Θωμάς με εξυπηρέτησε με το παραπάνω και μου είπε για ότιδήποτε θα με καλύψει αυτός. Αυτά για τους επαγγελματίες και επαγγελματίες. Τώρα όσον αφορά το μηχάνημα λειτουργεί τέλεια. Ο ήχος του ραδιοφώνου είναι καλός, η εικόνα της TV είναι τζάμι (ψηφιακός δέκτης), το BLUTOOTH δουλεύη άψογα χωρίς εξωτερικό μικρόφωνο, παρά με το ενσοματωμένο που έχει και ακούγετε πεντακάθαρα από τα ηχεία του αυτοκινήτου χωρίς πρόβλημα. Το NAVI δεν το δούλεψα αλλά σαν χάρτες είναι πεντακάθαρο και λίγο που κοίταξα έχει όλες τις κάμερες της τροχαίας (καλό αυτό έτσι ;). Παρακάτω σας βάζω φωτό να δείτε. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας...

καλορίζικο πατρίδα....να το χαίρεσαι και να το απολαυσεις σου ευχομαι...αυτό με τους πωλητές το έχω πεί πρώτος...θελει μεγάλη προσοχή.. τώρα για να σε κάνω να νιώσεις λίγο καλύτερα θα σου πώ τούτο: Τί vision τι Dynavin κινεζικα είναι και τα δύο, και για να μή παρεξηγηθώ δέ το λέω υποτιμητικά... απ ότι έχω ακούσει δέν έχουν σημαντικές διαφορές... απ τη στιγμή όμως που το είδες γιατί δέν πήγες πίσω στο μαγαζί να του το πείς? αυτά βλέπουν τάκη και δέν Σταματάνε να μας κοροιδευουν οι απατεώνες.. είναι τα ίδια άτομα που κάποτε μπορεί να κοροιδεψαν εμένα τον Α τον Β. πρέπει να σταματήσουμε να τους υποστηρίζουμε , και σιγά σιγά να μας έχουν αυτοί ανάγκη και όχι εμείς...ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΑΜΟΓΙΑ ....προσοχή απο δώ και πέρα... και προς θεού σουνφορουμίτες...όταν σας λένε για απατεώνες, να μή το περνάτε στο ντούκου. ακούτε αυτούς που την πατησαν για εσάς.....

demis9 26-03-12 18:56

ποσο κανει ενα τετοιο στην Ελλαδα;;;;

BMW-Racing 26-03-12 19:30

Ηταν ευκολη η τοποθετηση ? Ταιριαξαν οι φυσες ή ειχε ραβε ξυλωνε? Πες μας λιγα λογια για την τοποθετηση...

sierra 26-03-12 19:30

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe (Μήνυμα 459644)
καλορίζικο πατρίδα....να το χαίρεσαι και να το απολαυσεις σου ευχομαι...αυτό με τους πωλητές το έχω πεί πρώτος...θελει μεγάλη προσοχή.. τώρα για να σε κάνω να νιώσεις λίγο καλύτερα θα σου πώ τούτο: Τί vision τι Dynavin κινεζικα είναι και τα δύο, και για να μή παρεξηγηθώ δέ το λέω υποτιμητικά... απ ότι έχω ακούσει δέν έχουν σημαντικές διαφορές... απ τη στιγμή όμως που το είδες γιατί δέν πήγες πίσω στο μαγαζί να του το πείς? αυτά βλέπουν τάκη και δέν Σταματάνε να μας κοροιδευουν οι απατεώνες.. είναι τα ίδια άτομα που κάποτε μπορεί να κοροιδεψαν εμένα τον Α τον Β. πρέπει να σταματήσουμε να τους υποστηρίζουμε , και σιγά σιγά να μας έχουν αυτοί ανάγκη και όχι εμείς...ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΑΜΟΓΙΑ ....προσοχή απο δώ και πέρα... και προς θεού σουνφορουμίτες...όταν σας λένε για απατεώνες, να μή το περνάτε στο ντούκου. ακούτε αυτούς που την πατησαν για εσάς.....

Θάνο παίζει τέλεια δεν έχω παράπονο. Νευρίασα γιατί πήγαν 2 άνθρωποι που δεν ήξεραν και τους κορόϊψε. Δεν το πήγα πίσω 1ον γιατί ήταν ξηλωμένο το αμάξι, 2ον δεν είχε DYNAVIN ετοιμοπαράδοτο και 3ον ήθελε ακόμα 350 euro τα οποία δεν υπήρχαν εκείνη την ημέρα. Αν βρώ κανένα τώρα να το θέλει του το δίνω, δεν έχει δουλέψει λόγω του προβλήματος με το αμάξι και ότι ο μεγάλος μου γιός ήθελε και adroit...




Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από demis9 (Μήνυμα 459648)
ποσο κανει ενα τετοιο στην Ελλαδα;;;;

Το συγκεκριμένο περίπου 750 με 800 euro αν δεν κάνω λάθος

rapid_fast 26-03-12 21:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW-Racing (Μήνυμα 459649)
Ηταν ευκολη η τοποθετηση ? Ταιριαξαν οι φυσες ή ειχε ραβε ξυλωνε? Πες μας λιγα λογια για την τοποθετηση...

Μπαμ μπάμ μπαίνει γάντι..

Dimitris ///M 26-03-12 21:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sierra (Μήνυμα 459650)
Το συγκεκριμένο περίπου 750 με 800 euro αν δεν κάνω λάθος

Το Vision ή το Dynavin? :bugeye:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:55.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.