BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=77)
-   -   Η BMW αντικαθιστά τους αερόσακους συνοδηγού στα Ε46 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=32238)

sierra 10-03-15 19:24

Πριν μια εβδομάδα πήγα στον Σπανό στην Αμφιθέας να ρωτήσω (τυπικά γιατί σύμφωνα με την ανακοίνωση της επίσημης BMW ήμουν μέσα, το αμάξι μου είναι παραγωγής 11ος του 2001 και κυκλοφορίας 2ος του 2002), αν το αμάξι μου είναι για αντικατάσταση του αερόσακου. Μου επιβεβαίωσαν ότι είναι αλλά δεν έχουν και να τους ενοχλήσω περίπου στις 10 Απρίλη 2015 και δεν έκλειναν ραντεβού. Από γνωστό έμαθα ότι έχει ο Σπανός στην Βουλιαγμένης και έτσι την άλλη μέρα πήγα (θυμάμαι την Τρίτη ήταν). Όταν έφτασα και ρώτησα για το θέμα μου απάντησαν ότι ναι μπορούν να μου τον αλλάξουν όχι όμως εκείνη την ημέρα (μου έλεγαν για μια ημέρα μετά, αλλά δεν μπορούσα εγώ) και μου έκλεισαν ραντεβού για τις 10 του μήνα, σήμερα δηλαδή, και σήμερα πήγα και μου τον άλλαξαν. Χρόνος αντικατάστασης 35΄λεπτά περίπου. Θέλω να επισημάνω την ευγένεια και τον επαγγελματισμό των υπαλλήλων που σπάνια έχω αντιμετωπίσει στην χώρα μας, ενώ στην Αμφιθέας δεν ήταν ανάλογη. Νομίζω όποιος θέλει για αντικατάσταση ας κάνει μια επίσκεψη στο Σπανό στην Βουλιαγμένης...

theosevag 05-04-15 21:39

Μόλις έλαβα ειδοποίση..Αύριο έτσι κι αλλιώς έχω προγραμματισμένο service, αλλά μου ανέφεραν ότι θα αλλαχθεί και ο αερόσακκος συνοδηγού

ThaNOS E46coupe 03-06-15 16:52

εχθες εκανα και εγω την αντικατασταση του αερόσακου. μόλις τηλεφωνησα στην αντιπροσωπέια της καλαμάτας αμέσως μου ζητησαν αρ. πλαισίου κ μου είπαν οτι το αυτοκίνητο ειναι μεσα στη λιστα (όχι τη λαγκάρτ) :D .
δεν υπάρχε καποιο πρόβλημα αλλα τυπικα τον αλλαξα κ εγω. χρονος περίπου στο 20λεπτο μαζί με τη διάγνωση. κ φυσικά δεν πληρωσα τίποτα...
αν δεν υπήρχε το φορουμ ουτε που θα γνωριζα επ αυτού !!!

s1fis 03-07-15 16:04

Καλησπέρα σε όλους.
Πριν 2 μέρες πήγα κ στον Σπανό να μου φτιάξουν την ηλιοροφή κ όταν το παρέλαβα αργότερα πριν προλάβω να ρωτήσω αν και τι και πως, από μόνοι τους μου το ανέφεραν κ τον είχαν αλλάξει ήδη τον αερόκσακο.
Ευχαριστώ το φόρουμ πάντως!

performance 05-07-15 10:30

Πριν 5 μερες στο Σφακιανακη Λ Κηφισιας,σε 20 λεπτα ολα οκ.
Εννοειται πως ενημερωθηκα απο το forum...!

Bimer 02-09-15 12:21

Αντιπροσωπίες: ανακλήσεις / ασφάλεια / συνέπεια..
 
1 Συνημμένο(α)
Το Δεκέμβριο του 2014 μετά από 12 χρόνια κυκλοφορίας στην Ελλάδα, μετέφερα και ταξινόμησα την παλιά μου BMW 318i στην Ολλανδία.

Τον Απρίλιο έλαβα μια επιστολή για ανάκληση και δωρεάν αντικατάσταση του αερόσακου συνοδηγού από την αντιπροσωπία χωρίς να έχω καμιά απολύτως προηγούμενη επαφή μαζί τους...

Στην ερώτηση μου πως εντόπισαν το το όχημα μου μου απάντησαν πως η αντιπροσωπία ενημερώνει την εδώ διεύθυνση συγκοινωνιών για όλες τις ανακλήσεις και όταν ταξινομηθεί όχημα με υπό ανάκληση για λόγους ασφάλειας σύστημα ενημερώνεται ο ιδιοκτήτης....

Στην Ελλάδα για 12 χρόνια η αντιπροσωπία φαντάζομαι πως θεώρησε πως δεν υπήρχε ο παραμικρός λόγος να με ενημερώσει...

τα σχόλια για την διαφορά νοοτροπίας και αντιμετωπισης του καταναλωτή αποκλειστικά δικά σας....

Αγγελος

Συνημμένο Αρχείο 40011

Dokimos e36 03-11-15 22:12

Πως μπορω να μαθω αν εχει γινει ανακληση στο δικο μου e46?πρεπει να παω στην αντιπρωσοπεια?υπαρχει καποια επιβαρινση?γνωριζει καποιος?

MZ3 04-11-15 01:34

ναι πρεπει να πας σε αντιπροσοποια και οχι δεν υπαρχει καποια επιβάρυνση

εγω εβαλα και λαδια φιλτρο λαδιου που ειχαν σε προσφορα με 80 ευρο

shell power :p
το καπακι του μοτερ ελεγε κατι για castrol αλλα δεν δωσανε σημασια

rapid_fast 04-11-15 14:20

Εγώ που είμαι Σεπτέμβριο του 2004, όπως έχω ξαναπεί,
δεν υπάγομαι στο δωρεάν καλούδι...
Δεν μπορώ να καταλάβω...
Γιατί??

isou 04-11-15 15:15

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast (Μήνυμα 508972)
Εγώ που είμαι Σεπτέμβριο του 2004, όπως έχω ξαναπεί,
δεν υπάγομαι στο δωρεάν καλούδι...
Δεν μπορώ να καταλάβω...
Γιατί??

Καλησπέρα.Είναι σίγουρο ότι ισχύει κάτι τέτοιο;Στο δικό μου Ε46 316 ,Σεπτέμβριο του 2004 έγινε κανονικά η αλλαγή.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:51.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.