BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Υπάρχουν και άλλα αυτοκίνητα εκτός από BMW (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=32)
-   -   Επιλογή μικρού αυτοκινήτου (πετρέλαιο;) (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=33480)

stef 16-06-17 17:15

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW Power (Μήνυμα 518521)
Εδώ όμως δεν είμαστε φόρουμ οικονομίας.

:yippee::dance::+1:000000000000

PetrosD 16-06-17 19:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Fanatic (Μήνυμα 518522)
Το έξτρα κόστος αγοράς όμως ενός diesel δεν αντισταθμίζεται.

Γνωρίζω ότι σε 2 ίδια καινούρια αυτοκίνητα υπάρχει διαφορά στην τιμή του βενζινοκίνητου από το diesel (πόσο % όμως δεν ξέρω).
Αυτό που δεν γνωρίζω είναι αν συμβαίνει το ίδιο και στα μεταχειρισμένα και πόσο διαφορά έχουν.

MarinosE46 16-06-17 21:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από PetrosD (Μήνυμα 518520)
Τα νουμεράκια στην τύχη;

εντελώς στην τύχη.

zaharias 31-07-17 13:03

Λοιπόν επανέρχομαι στο θεμα μιας και ειδα αρκετά καινουργια αλλα λόγω άλλων προτεραιοτήτων και επειδη η γυναικα θελει αυτόματο (το οποίο ανεβαζει το κόστος ακόμα πιο πανω απο το budget), κοιτάω και τη λύση του μεταχειρισμένου.
Ψάχνω 5 θυρο μονο και μάλλον σε Yaris ή Corsa τωρα diesel-βενζινη θα δειξει..
Παντως εκανα ενα ντίζελ αυτόματο Yaris του 06 βολτα για να το δω και παρόλο που ηταν εισαγωγης και αρκετά ταλαιπωρημένο μπορω να πω οτι εντυπωσιάστηκα απο το περπάτημα και γενικά τη συμπεριφορά του.

mixalhs 31-07-17 17:13

Ζαχαριά τι λες για Α class πετρέλαιο ; Εμενα θα μου άρεσε σαν ιδέα αλλα δεν το ειχα ποτε και γενικα δεν ξερω τα σημεία που πονάει !

zaharias 03-08-17 17:04

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mixalhs (Μήνυμα 518939)
Ζαχαριά τι λες για Α class πετρέλαιο ; Εμενα θα μου άρεσε σαν ιδέα αλλα δεν το ειχα ποτε και γενικα δεν ξερω τα σημεία που πονάει !

Κοιτούσα κάποια στιγμη για A Class βενζινη το Α150 αλλα μου είπαν οτι και αυτα εχουν τα θεματάκια τους.
Θέλω να δω και το κορσα αλλα γερνω περισσότερο προς το Yaris.

zaharias 11-09-17 22:36

Τελικα μας βλεπω για Auris πετρέλαιο μιας και εχει λιγο καλύτερους χώρους...
Μάλλον αυτη την εβδομαδα θα γινει η αγορά.

m_power_lunatic 12-09-17 07:52

Θα διαφωνησω στο πετρελαιο αλλα θα συμφωνησω στην επιλογη του μοντελου,παρα πολυ καλη επιλογη σε αξιοπιστια και χωρους και ικανοποιητικη οδικη συμπεριφορα οπως και πολυ καλο σασι σε σχεση με το yaris.

zaharias 12-09-17 17:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 519143)
Θα διαφωνησω στο πετρελαιο αλλα θα συμφωνησω στην επιλογη του μοντελου,παρα πολυ καλη επιλογη σε αξιοπιστια και χωρους και ικανοποιητικη οδικη συμπεριφορα οπως και πολυ καλο σασι σε σχεση με το yaris.

Γιατι οχι πετρελαιο Γιαννη?
Εχω βρει ελληνικο χειροκινητο του 2011.
Οντως εχει πολυ καλους χωρους. (πραγμα που θελουμε γιατι το μωρο μας ερχεται σε λιγο καιρο)
Αξιοπιστια τη ξερουμε απο πρωτο χερι μιας και εχουμε 2 τογιοτα στην οικογενεια.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:26.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.