BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=78)
-   -   Άλλο ένα (χαλασμένο) παράθυρο σε e-46 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=28014)

Raptor 11-05-11 21:28

Άλλο ένα (χαλασμένο) παράθυρο σε e-46
 
Σας χαιρετώ όλους...χθές εντελώς ξαφνικά και χωρίς καμία προειδοποίηση το παράθυρο οδηγού άρχισε να κάνει έναν ανατριχιαστικό θόρυβο στο ανεβοκατέβασμα...ανοίγω ταπετσαρία επιτόπου και βλέπω τις ντίζες του μηχανισμού του παραθύρου φθαρμένες...και ερωτώ..τί γίνετε σ'αυτή την περίπτωση?αλλάζω ολόκληρο το μηχανισμό ή μήπως αλλάζουν μόνο οι ντίζες μπας και γλιτώσουμε κανα ευρώ?σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις...

rapid_fast 11-05-11 21:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Raptor (Μήνυμα 426587)
Σας χαιρετώ όλους...χθές εντελώς ξαφνικά και χωρίς καμία προειδοποίηση το παράθυρο οδηγού άρχισε να κάνει έναν ανατριχιαστικό θόρυβο στο ανεβοκατέβασμα...ανοίγω ταπετσαρία επιτόπου και βλέπω τις ντίζες του μηχανισμού του παραθύρου φθαρμένες...και ερωτώ..τί γίνετε σ'αυτή την περίπτωση?αλλάζω ολόκληρο το μηχανισμό ή μήπως αλλάζουν μόνο οι ντίζες μπας και γλιτώσουμε κανα ευρώ?σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις...

Ολο το αναβατόριο. 114 ευρώ με φπα, και 50 εργασία..

Raptor 11-05-11 21:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast (Μήνυμα 426588)
Ολο το αναβατόριο. 114 ευρώ με φπα, και 50 εργασία..

ευχαριστώ....(αν και δε μου είπες αυτό που ήθελα ν'ακούσω...)

rapid_fast 11-05-11 21:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Raptor (Μήνυμα 426590)
ευχαριστώ....(αν και δε μου είπες αυτό που ήθελα ν'ακούσω...)

Δεν μπορώ να σου πώ ψέμματα..

timos 318i 12-05-11 11:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Raptor (Μήνυμα 426587)
Σας χαιρετώ όλους...χθές εντελώς ξαφνικά και χωρίς καμία προειδοποίηση το παράθυρο οδηγού άρχισε να κάνει έναν ανατριχιαστικό θόρυβο στο ανεβοκατέβασμα...ανοίγω ταπετσαρία επιτόπου και βλέπω τις ντίζες του μηχανισμού του παραθύρου φθαρμένες...και ερωτώ..τί γίνετε σ'αυτή την περίπτωση?αλλάζω ολόκληρο το μηχανισμό ή μήπως αλλάζουν μόνο οι ντίζες μπας και γλιτώσουμε κανα ευρώ?σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις...

εγω απο τρακαρισμενα πηγα κ πηρα κ μου το εβγαλε εκεινη την ωρα πανω απο την πορτα μου το εδωσε κ μαζι με το μοτερ οχι σκετο το ανεβατορι στην τιμη των 60 ευρω..και το αλλαξα μονος μου κ δουλευει αψογα το δεξι παρα8υρο..βεβαια για να το αλλαξα μονοσ μου ειδα πωσ γινετε η διαδικασια μια φορα αλλαζοντας πρωτα το αλλο παραθυρο το αριστερο σε συνεργειο..αν εισαι εδω 8εσσαλονικη κ 8εσ να γλιτωσεις χρηματα μπορω να σε βοηθησω να το αλλαξεις..!!ειναι πολυ ευκολο.!

Raptor 12-05-11 14:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από timos 318i (Μήνυμα 426675)
εγω απο τρακαρισμενα πηγα κ πηρα κ μου το εβγαλε εκεινη την ωρα πανω απο την πορτα μου το εδωσε κ μαζι με το μοτερ οχι σκετο το ανεβατορι στην τιμη των 60 ευρω..και το αλλαξα μονος μου κ δουλευει αψογα το δεξι παρα8υρο..βεβαια για να το αλλαξα μονοσ μου ειδα πωσ γινετε η διαδικασια μια φορα αλλαζοντας πρωτα το αλλο παραθυρο το αριστερο σε συνεργειο..αν εισαι εδω 8εσσαλονικη κ 8εσ να γλιτωσεις χρηματα μπορω να σε βοηθησω να το αλλαξεις..!!ειναι πολυ ευκολο.!

δυστυχώς είμαι λίγο πιο βόρεια...πάντως σ'ευχαριστώ


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:05.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.