BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Βαρέθηκα τα προβλήματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=31002)

kmilioris 12-02-13 08:20

Βαρέθηκα τα προβλήματα
 
Βαρέθηκα τα προβλήματα
Μετά από 4 χρόνια συμβίωσης με τα 116i N43 FL και έχοντας κάνει 60000χιλ μπορώ να πω πως βαρέθηκα να μένω από αμάξι.
O ΑΣΣΟΣ έιναι για τα μπάζα, τόσα αμάξια έχω αλλάξει τέτοιο χάλι δεν το είχα ποτέ.
Σε αυτά τα 4 χρόνια έχω αλλάξει άπειρες φορές πολλαπλασιαστές, αισθητήρες Λ,NOX, καταλύτη και το τελευταίο που έβγαλε μπεκ!!!
Έλεος δηλαδή…
Έχει κάποιος αλλάξει μπεκ σε Ν43;

Mike_gr 12-02-13 08:32

Καλημέρα,
Δυστυχώς όλα τα νεότερα μοντέλα έχουν διάφορα θέματα που σε ξενερώνουν και δεν δικαιολογούνται.
Φτάνεις σε σημείο να λες καλύτερα να έπαιρνα κανένα άλλο πιο απλό αυτοκίνητο να έκανα την δουλειά μου που θα το αγόραζα και φθηνότερα. Ελπίζω να μην έπαθες καμιά χοντρή ζημιά και πληρώνεις τζάμπα γ@μισιάτικα..

Veldrin 13-02-13 01:43

Διόρθωσε γράφοντας "Τα Efficient Dynamics είναι για τα μπάζα".

Ο άσσος με τα 115 άλογα και το 6τάχυτο μου έχει βγεί σκυλί μαύρο (φτού φτού). Ενώ τα facelift 1600άρια με τον καινούριο κινητήρα σε άσσο και 3άρα άστα να πάνε.

lefterishatzi 13-02-13 15:24

Έχω αλλάξει εγώ, ίδιο κινητήρα φοράμε.
Μια από τα ίδια η γνώμη μου και επιπλέον από αυτά που γράφεις (πλην καταλύτη,λ) : κολόνα τιμονιού, εγκέφαλο dtc, αντλία υψηλής, πολλαπλή εισαγωγής, κλπ.

GEORGE 1974 13-02-13 16:52

Ρε παιδιά γιατί τόσες ζημίες αυτα τα αμάξια άμεσσου ψεκασμου ,??? Δηλαδη η καινουργια BMW F30 ,που είνα βαλβετρονικ ,άμεσου ψεκασμου και είναι και τουρμπο τι θα γίνει???????????:dance:

PetrosD 13-02-13 17:55

Αυτή, επειδή έχει το 30άρι στο όνομα, δε θα πάθει τίποτα!!

Nick_compact 13-02-13 17:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από GEORGE 1974 (Μήνυμα 478439)
Ρε παιδιά γιατί τόσες ζημίες αυτα τα αμάξια άμεσσου ψεκασμου ,??? Δηλαδη η καινουργια BMW F30 ,που είνα βαλβετρονικ ,άμεσου ψεκασμου και είναι και τουρμπο τι θα γίνει???????????:dance:

Tίποτα... αυτά τα μοτέρ δοκιμάζονται 6 χρόνια τώρα στα ΜΙΝΙ.

lefterishatzi 13-02-13 18:35

και ποιος είπε ότι εκεί δε βγάζουν προβλήματα;

Nick_compact 13-02-13 19:30

Η ένταση και η συχνότητα των προβλημάτων εκεί δεν έχει καμία σχέση με αυτό το χάλι που επικρατεί με τα Ν43.

kmilioris 13-02-13 22:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Veldrin (Μήνυμα 478393)
Διόρθωσε γράφοντας "Τα Efficient Dynamics είναι για τα μπάζα".

Ο άσσος με τα 115 άλογα και το 6τάχυτο μου έχει βγεί σκυλί μαύρο (φτού φτού). Ενώ τα facelift 1600άρια με τον καινούριο κινητήρα σε άσσο και 3άρα άστα να πάνε.

Δυστυχώς και τα μοντέλα πριν απο το δικό σου πάσχουν παντού όσοι φίλοι τα έχουν τα πληρώνουν ακόμα ...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:31.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.