BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Projects (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=35)
-   -   GROUP 5 BODY (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=30979)

mike21 05-02-13 00:47

GROUP 5 BODY
 
5 Συνημμένο(α)
Η τελευταία έμπνευση που μου ήρθε,κατασκευή ενός group 5 body kit,ξεκίνησα φτιάχνωντας ένα φτερό και εάν πάει καλά συνεχίζουμε,για την ώρα καλά πάει οπότε συνεχίζω.
Παραθέτω φωτό πώς φτιάχνω το μοντέλο προκειμένου να βγάλω το καλούπι.
Αρκετά χρονοβορο και κουραστικό,ελπίζω σε κάνα χρόνο να έχει τελειώσει.

ΥΓ.Πώς σας φαίνεται;

petroscf 05-02-13 08:28

Ωραίος
Κράτα μας ενήμερους!

johnye30is 05-02-13 20:03

καλη φαση προχωρα !!!!!!

Nick_compact 05-02-13 21:08

Εύκολα μπορείς να πουλήσεις τέτοια φτερά κιόλας αν φτιάξεις καλά καλούπια και εχεις καλό αποτέλεσμα. (που είμαι σίγουρος ότι θα έχεις γιατί το'χεις μεράκι)

120ihatch 06-02-13 10:43

Πολύ ωραίος! Ξεκίνα και δεν ξέρεις που μπορεί να καταλήξει!


(προσοχή στα χημικά μόνο - καλός εξαερισμός του χώρου και προστασία για μάτια (όταν κόβεις) και στα χέρια όταν χρειάζεται)

paganis 06-02-13 12:32

mike...δεν ξερω κατα ποσο το εχεις σκεφτει ..αλλα το αμαξι σου με τετοιο body kit..θα γινει ο κραχτης των μπατσων! γνωριζω πως εχεις αρκετες ''μετατροπες''....οποτε ισως δεν θα ηταν συνετο...να κυκλοφορεις ετσι!
το αμαξι σιγουρα το εχεις ονειρευτει με αυτο το λουκ....αλλα καλο θα ηταν να το χαιρεσαι...παρα να φοβασαι πως θα σε σταματαν καθε τρεις και λιγο για ελενχο...
αν παλι τα εχεις ζυγισει και εχεις κανει τα κουμαντα σου...καλη συνεχεια...

Nick_compact 06-02-13 12:36

Flying brick :)

mike21 06-02-13 19:50

Σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη,είναι απαραίτητη σε τόσο χρονοβόρα project,πραγματικά αυτό που ξεκίνησα είναι πολύ πιό κουραστικό απο ότι και εάν έχω κάνει μέχρι σήμερα στο αμάξι γιατί δέν είναι μόνο το body kit,πρέπει να φτιαχτούν πίσω σωληνωτά ψαλίδια για να έρθουν οι τροχοί έξω,μπροστά πάλι χειροποίητα ψαλίδια και γενικά κάθε κίνηση είναι χρονοβόρα γιατί φτιάχνεται στο χέρι.
Για την κατασκευή των καλουπιών θα έχω αναλυτικές φωτό των βημάτων και των υλικών γιατί με την ίδια μέθοδο μπορείς να φτιάξεις οτιδήποτε.

@paganis.Έχω βρεί την άκρη μου έτσι ώστε να μήν κυκλοφορώ παράνομος.

Nick_compact 07-02-13 01:47

To κακό είναι ότι επιλέγοντας τον σωστό τρόπο να αυξήσεις τα μετατρόχια, όπως και σκοπεύεις να κάνεις, θα πρέπει να αλλάξεις και τα σημεία έδρασης πάνω, στους θόλους, προς τα έξω, θα μπλέξεις και με ημιαξόνια, ακρόμπαρα, γενικά θα χρειαστείς πάρα πολύ δουλειά.

panose30 07-02-13 03:03

αλητεια θα ειναι...με ζανταρες 15αρες bbs με 13 ιντζες πλατος πισω :)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:14.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.