BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Πολλαπλασιαστής... (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=18395)

padoflinos 17-03-09 19:34

Πολλαπλασιαστής...
 
Γεια σας και παλι.Εχω την 116ι μοντελο 08.Εχω κανει 19700 χμλ και προχτες στο αμαξι αναψαν κιτρινες οι ενδειξεις του κινιτηρα με το αμαξι να ρεταρει.Το πηγα στο συνεργειο και αφου μου το εφτιαξαν μεσα σε 3 ωρες με ενημερώσανε οτι εφταιγε ενας πολλαπλασιαστης και τον αλλαξανε.Διαβασα στο internet οτι τα γερμανικα βγαζουν συχνα προβληματ με τους πολλαπλασιαστες.Ειναι λογικο αυτο που επαθε το αμαξι μου μεσα σε ενα χρονο?

leyteris 17-03-09 19:41

φιλε εμενα σε audi a4 turbo μεσα σε 5000χλμ ειχαν καει 2 πολλαπλασιαστες.Οταν τους εκανα φασαρια μου αλλαξαν και τους 4 με πιο ενισχυμενους και ολα ΟΚ

bimmer-corfu 17-03-09 19:45

Γενικά ναι ισχύει αυτό που διάβασες αλλά και εγώ όπως και ο leyteris ξέρω ότι τους αντικαθιστούν με καλύτερους

spaka 18-03-09 16:44

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από padoflinos (Μήνυμα 265992)
Γεια σας και παλι.Εχω την 116ι μοντελο 08.Εχω κανει 19700 χμλ και προχτες στο αμαξι αναψαν κιτρινες οι ενδειξεις του κινιτηρα με το αμαξι να ρεταρει.Το πηγα στο συνεργειο και αφου μου το εφτιαξαν μεσα σε 3 ωρες με ενημερώσανε οτι εφταιγε ενας πολλαπλασιαστης και τον αλλαξανε.Διαβασα στο internet οτι τα γερμανικα βγαζουν συχνα προβληματ με τους πολλαπλασιαστες.Ειναι λογικο αυτο που επαθε το αμαξι μου μεσα σε ενα χρονο?

Φετος το καλοκαιρι μου συνεβει εμενα αυτο και ειναι και το μοναδικο που μου εχει βγαλει το αμαξι. Στις 25000 χλμ ημουν περιπου. Δε πηγα καν στο συνεργειο. Μολις τους περιεργαψα το θεμα καταλαβαν κατευθειαν και στειλαν ενα Χ5 και λυθηκε το προβλημα σε 10 λεπτα. Προφανως ειναι συχνη βλαβη απο οτι καταλαβα.

Απο οτι ξερω η BMW(και οχι μονο) εχει θεμα με τους πολλαπλασιαστες απο Ε49 ακομα και δεν εχει λυθει.

george kaleas 18-03-09 16:49

kai εμενα μου εχει καψει τον 1 αλα τους ειχα αλαξει ολους.... στα 59.οοο

ninja3 18-03-09 17:50

Παιδια ωρεα!
Να παιρνουμε σειρα.

padoflinos 05-01-10 15:04

Προχτές άλλαξα και τον δεύτερο.Του ζήτησα αν γίνεται να τους αλλάξει όλους (ΣΠΑΝΟΣ) αλλά μου λέει πρέπει πρώτα να στείλλει το χρονοδιάγραμμα στην Γερμανία και αυτοί να τους δώσουν το οκ.Πόσοι είναι αυτοί οι πολλαπλασιαστές πια.Ποσο κοστίζει ο ένας γιατί σε δύο μήνες τελειώνει η εγγυηση.

yannisv 05-01-10 17:14

4 πολλαπλασιαστές σύνολο με κόστος 30-40 ευρώ έκαστος αν δεν κάνω λάθος.

stavros 05-01-10 17:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από padoflinos (Μήνυμα 356932)
Προχτές άλλαξα και τον δεύτερο.Του ζήτησα αν γίνεται να τους αλλάξει όλους (ΣΠΑΝΟΣ) αλλά μου λέει πρέπει πρώτα να στείλλει το χρονοδιάγραμμα στην Γερμανία και αυτοί να τους δώσουν το οκ.Πόσοι είναι αυτοί οι πολλαπλασιαστές πια.Ποσο κοστίζει ο ένας γιατί σε δύο μήνες τελειώνει η εγγυηση.

Δύο μήνες πριν την εγγύηση και εγώ. Μετά από φασαρία με την BMW Hellas με κάλεσαν να του αλλάξω όλους μεθαύριο.

Nick_compact 12-02-10 11:59

Διάβασε σε παρακαλώ του κανονισμούς του forum, τα greeklish απαγορεύονται, θα πρέπει να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:56.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.