BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=79)
-   -   Αντιηλιακές Μεμβράνες (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=30269)

petroszoulou 25-06-12 18:23

Αντιηλιακές Μεμβράνες
 
Καλησπέρα και καλη εβδομάδα! πήγα και ρ'ωτησα για φιμεδακια σήμερα και έχουμε τα εξής! SUN TECH =100 e
PROTECT GUARD = 115 e
LLUMAR =170 e
Οι 2 πρώτες ειναι Αμερικάνικες.λογο τιμής θα έβαζα μια από αφτές τι λέτε?

teo21 25-06-12 21:28

Σε τι αμαξι??

Dim77 25-06-12 21:32

Δεν καταλαβαίνω ειλικρινά....:nixweiss:

Οι άλλες 2 μου φαίνονται παντελώς άγνωστες, η πρώτη δε μου φέρνει και σε κινέζικη λόγω ονόματος.

Θέλεις να δώσεις 100-115 ευρώ για κάτι που μπορεί να είναι ποιοτικά χάλια, να μην απορροφά τις UV (δε πιστεύω να τις βάζεις για ''εμφάνιση''), και να σου χαλάσουν σε 1-2 χρόνια (ή νωρίτερα).

Οι llumar πάντως κρατάνε σίγουρα πολλά χρόνια και κάνουν σωστά τη δουλειά τους.

Καλύτερα μη βάλεις καθόλου αν δε θέλεις να βάλεις Llumar ή 3Μ.

Μπορεί να είναι και καλές...αλλά μόνο κάποιος που τις έχει δοκιμάσει μπορεί να σου απαντήσει.

Vassilis E46 Cabrio 26-06-12 01:25

Llummar εγγύηση!!!!!!

petroszoulou 26-06-12 20:29

Καλησπέρα παιδιά!!μπήκα σε 2 φίλους που έχουν τις ίδιες μεμβράνες με τον ένα έκανα κ μια βόλτα!δροσερές στον ήλιο για μεσαίο νούμερο καλή δουλειά κλιματιστικού και για 2,5 χρόνια που τις έχει μου φάνηκαν εξαιρετικές!ένας φίλος με getz έχει 3Μ κ μου φαίνοντέ ίδιες!τώρα στο θέμα τοΥ uv κάτι παραπάνω θα κρατάει από ένα σκέτο τζάμι που σε ψήνει!

rapid_fast 27-06-12 09:37

Εχει και στα Lidl εξαιρετικές powerflex Γερμανικές...
Με 20 ευρώ κάνεις όλο το αυτοκίνητο...

pitsinos 27-06-12 10:30

Επειδή με ενδιαφέρει ρώτησα χτες στη llumar για τιμή για Ε36 coupe και μου είπαν 119€ (45% απορρόφηση ηλιου) για την φθηνή σειρά και 200€ για την ακριβή(65% απορρόφηση ήλιου).

tasosbimmer 27-06-12 12:17

μεμβρανες
 
Προκειται και εγω να βαλω και εχω αποφασισει με ενα καταστημα στην Αμφιθεας, εχει τις Global, με γραπτη εγγυηση εφ' ορου ζωής, και πιστοποιηση για ΚΤΕΟ, με απορροφητικοτητα 72% και με κοστος για 4θυρο 200€. Τις εχω δει σε αυτοκινητο φιλου που τις εχει εδω και 4 χρονια και ειναι αψογες. Δεν κανω διαφημιση αλλα ψαχνοντας το θεμα διαπιστωσα οτι το προβλημα ειναι οταν δεν αποδιδει μετα απο καιρο η μεμβρανη, για την αφαιρεση της απαιτειται αρκετη δουλεια διοτι στις αμφιβολου ποιοτητας η κολλα παραμενει στο κρυσταλλο και δεν αφαιρειται ευκολα. Οποιος ενδιαφερεται για περισσοτεςρες πληροφοριες με πμ.
ΥΓ: η 3Μ εχει 2 ποιοτητες. Ψαξτε τα παχη της μεμβρανης και τις ιδιοτητες της πριν αποφασισετε.

s1fis 27-06-12 17:49

Παιδιά εγώ λέω να βάλω τις llumar αλλά προσέξτε...λέω να βάλω τις security στα μπροστινά παράθυρα κ τις απλές το πιο ανοιχτό στα υπόλοιπα. Οι security είναι πιο ακριβές αλλά νομίζω ότι αξίζουν τα λεφτά τους. Υπάρχει σχετικό βίντεο στο youtube.
Ακούω γνώμες...

petroszoulou 27-06-12 20:15

ρώτησα στην Llumar και ο άνθρωπος μου ειπε για το E46 ci 199e και θα μου το πήγαινε 170..τίποτα για απορρόφηση δεν είπε!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:10.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.