BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Συντήρηση (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Οικονομικό σέρβις BMW στα Νότια Προάστια ? (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=32745)

iparout 04-05-15 19:24

Οικονομικό σέρβις BMW στα Νότια Προάστια ?
 
Χαίρετε.

Μέχρι τώρα έκανα σερβις σε γνωστό αντιπρόσωπο με 2 καταστήματα σε Νέα Σμύρνη και Γλυφάδα, αλλά επειδή οι τιμές είναι αρκετά απαγορευτικές για το βαλάντιο πλέον, αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιο αξιόπιστο συνεργείο (κατά προτίμηση πιστοποιημένο BMW για να μπορεί να σφραγίζει το βιβλιαράκι του σέρβις) ώστε να μπορώ να κάνω σέρβις στα Νότια Προάστια σε λογικές τιμές.

Δεν ψάχνω για "φτηνιάρικη" λύση. Απλά για αξιόπιστη πιο οικονομική από της αντιπροσωπείας.

Ευχαριστώ.

LefterisK 06-05-15 18:57

τι εννοεις πιστοποιημενο; οποιοδηποτε νομιμο συνεργειο μπορει να στο σφραγισει..
αν εννοεις εξουσιοδοτημενος επισκευαστης του δικτυου τοτε θα το βρεις απο το επισημο σαιτ της bmw αλλα αμφιβαλλω οτι θα υπαρχουν μεγαλες διαφορες αφου και αυτοι ανηκουν στο επισημο δικτυο και οι τιμες ειναι πανω κατω στανταρ...αν εννοεις απλα εξειδικευμενο συνεργειο το ψαχνεις μεσω ιντερνετ ανα περιοχη που θες. απλα δεν καταλαβαινω το <<κατά προτίμηση πιστοποιημένο BMW για να μπορεί να σφραγίζει το βιβλιαράκι του σέρβις>>

iparout 06-05-15 19:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από LefterisK (Μήνυμα 506414)
τι εννοεις πιστοποιημενο; οποιοδηποτε νομιμο συνεργειο μπορει να στο σφραγισει..
αν εννοεις εξουσιοδοτημενος επισκευαστης του δικτυου τοτε θα το βρεις απο το επισημο σαιτ της bmw αλλα αμφιβαλλω οτι θα υπαρχουν μεγαλες διαφορες αφου και αυτοι ανηκουν στο επισημο δικτυο και οι τιμες ειναι πανω κατω στανταρ...αν εννοεις απλα εξειδικευμενο συνεργειο το ψαχνεις μεσω ιντερνετ ανα περιοχη που θες. απλα δεν καταλαβαινω το <<κατά προτίμηση πιστοποιημένο BMW για να μπορεί να σφραγίζει το βιβλιαράκι του σέρβις>>

Mea culpa, λέγοντας να μπορεί να σφραγίσει το βιβλιαράκι του σέρωις εννοώ κάποιος σωστός επαγγελματίας που θα ενημερώσει πλήρως για τη δουλειά που θα κάνει και δεν θα αρκεστεί στο "μια χαρά στο έκανα το αμάξι θα πετάει..."

Dim77 06-05-15 20:22

Τέτοιο συνεργείο που θέλεις, είναι στον Άλιμο, το Άλιμος motors.
Εγώ εκεί είχα βρει την υγεία μου (ψυχική) γιατί ήμουν πολύ απογοητευμένος επί χρόνια από διάφορα εξειδικευμένα, εξουσιοδοτημένα και αντιπροσωπειες.

Φυσικά ο καθένας έχει τις δικές του απαιτήσεις και εκτιμήσεις και αξιολόγηση. Εγώ αναφέρω τη δική μου.

Εκεί ένιωθα ότι γίνεται δουλειά με φυσιολογικό κόστος.

Για αυτό και συνεχίζω να κάνω και ότι χρειάζομαι και στα υπάρχοντα μου πλέον αυτοκίνητα παρότι δεν είναι bmw.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:03.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.