BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=98)
-   -   Η σκοτεινή πλευρά του...Μ3! (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=429)

Strax 03-10-04 15:27

Η σκοτεινή πλευρά του...Μ3!
 
Παρασκευή βράδυ γυρνάμε μαζί με τον BMW Power από έξοδο στα βόρεια προάστεια. Κάπου στο Χαλάνδρι δημιουργούνται συνθήκες αναμέτρησης και πατάμε! Μου είχε φύγει 1.5 αμάξι όταν πάτησα και αρχίζω και μαζεύω αλλά όχι όπως θα περίμενα! Τον περνάω με τρίτη και αργούς ρυθμούς. Κάτι δεν φαίνεται πολύ σωστό! Που είναι τα 110 άλογα διαφορά?? Συνεχίζουμε λίγο πιο κάτω, πατάω δευτέρα, τρίτη αλλά μου φαίνεται λίγο σφιγμένο το αμάξι. Κοιτάω θερμοκρασία λαδιού και βλέπω 110 βαθμούς. Δεν είναι τρελή θερμοκρασία, αλλά την έχω ξαναδεί μόνο σε παρατεταμένο σκίσιμο πάνω στην Πεντέλη μεσημέρι καλοκαιριού με 38 βαθμούς και αιρ κοντίσιον. Κάτι δεν πάει καλά, κόβω και ακούω τον ήχο της κόλασης! Ρυθμικό χτύπημα που ανεβοκατεβαίνει με τις στροφές! Δεν πρόλαβα να αλλάξω τα μέταλλα μπιελών!! Ο κινητήρας είναι ένα βήμα πριν την ολοκληρωτική καταστροφή. Είναι θέμα χρόνου... :eek:!
Θα ανεβάσω αύριο κλιπάκι με το θόρυβο, έτσι για να ενημερωθείτε...

DRIFTER 03-10-04 15:33

ωχχχχχ.... :eek: ......και τι πρόκειτε να κάνεις τώρα?

stef 03-10-04 15:38

Στράτο πολύ προσοχή στο αμάξι φίλε μου!
Θα είναι κρίμα να γίνει καμια στραβή (μακρυά από εμάς)
Αύριο πρέπει να δρομολογήσεις οπωσδήποτε μέταλλα!

Thunder M3 03-10-04 16:18

Εγω στη θεση σου θα το σκεφτομουν πολυ για να το ξαναβαλω να δουλεψει πριν αλλαχτουν τα μεταλλα. Μην σου πω πως και μεχρι το συνεργειο θα το πηγαινα ακομα και σπρωχνοντας!!! :rolleyes:

antonio 03-10-04 17:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Thunder M3
Εγω στη θεση σου θα το σκεφτομουν πολυ για να το ξαναβαλω να δουλεψει πριν αλλαχτουν τα μεταλλα. Μην σου πω πως και μεχρι το συνεργειο θα το πηγαινα ακομα και σπρωχνοντας!!! :rolleyes:


Συμφωνώ απόλυτα! Κοίταξε μόνο μήπως είναι και τα ωστήρια, καθώς ειναι αυτορυθμιζόμενα, και ίσως να μην ανεβάζει πίεση και να είναι από εκεί το πρόβλημα!
Καλή δύναμη!!

Strax 03-10-04 22:39

Δυστυχώς, κατά 99% ο δρόμος είναι χωρίς επιστροφή! Είναι το γνωστό πρόβλημα και η λύση είναι ολοκληρωτική (νέο μοτέρ). Τα μέταλλα δεν έχουν πια νόημα γιατί έχει ήδη γίνει ζημιά στη μπιέλα και ίσως και στον στρόφαλο... :mad:

Dark_Niaou 03-10-04 22:43

Φίλε Στράτο...
 
Εάν ήμουν στην θέση σου θα έπαιρνα το τηλ της κινητής μονάδας και θα τους έλεγα "sos".... Ελάτε πάρτε το!!!!!

MPOWER 03-10-04 23:11

Ευελπιστούμε στην καλή εξυπηρέτηση της μαμάς αντιπροσωπίας και των "καλών" αυτής αντιπροσώπων...είδωμεν :confused:

Brown 04-10-04 07:01

Και το κόστος του νέου κινητήρα ποιός το καλύπτει :confused:

Dark_Niaou 04-10-04 07:16

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Brown
Και το κόστος του νέου κινητήρα ποιός το καλύπτει :confused:


"Ευελπιστούμε στην καλή εξυπηρέτηση της μαμάς αντιπροσωπίας και των "καλών" αυτής αντιπροσώπων...είδωμεν "


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:58.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.