BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Bilstein PSS9 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=7433)

Cabriolakias 07-03-07 11:16

Bilstein PSS9
 
:dupe: Παιδες τι εχετε να πειτε για τα bilstein γενικως? οσοι φορεσατε την Pss9 η αλλη bilstein τι εντυποσεις εχετε?προβληματα? γραψτε και εντυπωσεις απο φιλους σε αλλα αμαξια αλλα κυριως θα ηθελα να δω ποσοι απο το κλαμπ μας φορανε pss9 στην μπεμπα τους...:dupe: Εγω παντως εχω την Pss9 και ειμαι 100% ευχαρηστημενος!!!!

M3MAN 07-03-07 13:29

οταν το πρωτο οδηγησα με PSS9 ηταν σαν να οδηγουσα αλλο αμαξι.
Ειμαι υπερ-ευχαριστημένος, κρατηματα απο αλλο πλανητη.
Παλαιοτερα, ειχα ρυθμιση 8μπρ-8πισ, τωρα ειμαι στο 6-7 που μου αρεσει καλυτερα.

Επισης, κατι σημαντικό:
Το περασμενο Σαββατο περασα ΚΤΕΟ στη ΒΑΡΗ (Autovision) και οι μετρησεις στα αμορτισερ μετα απο 20,000χλμ ηταν αψογες.

E36 RULES!! 07-03-07 13:32

Εμενα το μπεμπε φοραει κιτρινα sprint... Και εγω εχω διαπιστωσει οτι καμμια σχεση το κρατημα του με πριν... Κανελλοπουλου στροφη (Πατρα) μπαινω πολυ γρηγοροτερα απ'οτι παλια...

Cabriolakias 08-03-07 13:08

πιστευω οτι η bilstein ειναι οτι καλυτερο απο αναρτηση!

oldcarskickass 08-03-07 14:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Kabriolakias (Μήνυμα 103330)
πιστευω οτι η bilstein ειναι οτι καλυτερο απο αναρτηση!

Eίναι μέχρι να μπεις σε αμάξι που φοράει Ohlins να πέσεις ξερός, μετά να μάθεις την τιμή και να σε πάνε τέσσερις!!

alexk 09-03-07 09:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass (Μήνυμα 103343)
Eίναι μέχρι να μπεις σε αμάξι που φοράει Ohlins να πέσεις ξερός

+1000
:clap:
Ohlins, τι Bilstein και πιπεριές λέμε τώρα...

NICK_M3 09-03-07 09:54

εχουμε και λέμε....

την pss9 την φόραγα στο αμάξι μου οταν το είχα προτωπάρει....

την είχε περιποιηθεί ο Κος κυρκακίτσης στην θεσ/κη με αποτέλεσμα το αμαξάκι μου να στρίβει ΤΑΠΑ!!!!

ειχα όμως μια ατυχία και έσπασε το ενα αμορτισέρ.

τι κάνεις???
πολύ απλα επειδή είσαι βλαμμένος αλλάζεις ολη την ανάρτηση και όχι μόνο αμορτισερ....!!!!!!!

και έτσι μπήκε η tein......
τωρα θα μου πείτε βέβαια japan αναρτηση σε γερμανό????

και όμως παίδες την προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους!!!!

καμία σχέση με την pss9!!!!!
ειναι βέβαια πολύ πιο hardcore αναρτηση αλλά το αμάξι εχει φάει τέτοιο φλας στο στρίψιμο που πολυ απλά πλέον δεν παίζεται!!!!!
κοπανάει είναι πιο σκληρη απο pss9 στο τέρμα μαλακο εχει πιο πολλές ρυθμίσεις βέβαια και θέλει πιο πολύ δουλεία στο στήσιμο....

για την pss9 δεν λεμε?????:):):)

Christos 330i ///M 09-03-07 14:36

Ακουγωνται παρα πολυ καλα λογια για τις TEIN Νικολαι . . .
Περυσι βαλαμε σε ενα EVO 8 ρυθμιζομενη . . .
Θυμαμαι πως δεν ειχε για ευρωπαικα αυτοκινητα TEIN ρυθμιζομενες . . .
Σιγα σιγα ξεκινησαν και π'οτι βλεπω εχει παρα πολυ ζητηση σε ατομα που θελουν κατι ιδιαιτερο σε μια αναρτηση . . . !
Στο EVO ξερω τι κανει και πως συμπεριφερεται . . .
Στο Μ3 πως σου φαινεται ; ; ;

sakkunen 09-03-07 16:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass (Μήνυμα 103343)
Eίναι μέχρι να μπεις σε αμάξι που φοράει Ohlins να πέσεις ξερός, μετά να μάθεις την τιμή και να σε πάνε τέσσερις!!


Σε ε46 compact, 4 αμορτισερ>>2700 ευρω!!:bs: :lamer: :nutkick:

InsaneDriver 09-03-07 16:48

Πολλές φορές το καλύτερο-ακριβότερο δεν είναι και το πρακτικότερο. Ιδιαίτερα αν αναλογιστούμε τους ελληνικούς δρόμους κτλπ κτλπ.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:46.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.