BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=78)
-   -   Χειροφρενο ή Αγκυρα.....??? (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=28595)

Dermatis 22-08-11 12:01

Χειροφρενο ή Αγκυρα.....???
 
Μου φενεται καλυτερη ειναι η αγκυρα στην περιπτωση μου!.........
Εδω και καιρο παρατηρουσα αισθητη μειωση του χειροφρενου του αμαξιου (ε46 318ι) ωστοσο με κραταγε .......... Στην τελευταια αλλαγη λαδιων ρωτρησα αυτον στο συνεργειο τι τρεχει........... μου το μαζεψε λιγακι αλλα μου ειπε οτι θελει αλλαγη ολο το χειροφρενο διοτιδεν κλειδωνει δηλαδη ψιλα δεν κανει αυτο το χαρακτηριστικο κλικ και ετσι δεν κραταει το αμαξι ............. Ηρθε λοιπον η ωρα για αλλαγη?! Ποσο κοστιζει το ανταλλακτικο και που μπορω να το βρω ολοκληρο χειροφρενο?

God 22-08-11 12:19

Και σιγά μην θέλει όλο αλλαγή...μάζεμα από το ταμπουράκι ίσως.

Και να θέλει δηλαδή, φερμουίτ του χειροφρένου θέλεις να σου περάσουν στα ταμπουράκια πίσω. Κόστος στο δικό σου αυτοκίνητο δεν ξέρω αλλά αμφιβάλλω εάν είναι πάνω από 50€.

Dermatis 26-08-11 22:26

Το Προβλημα βρεθηκε και προσωρινα λυθηκε........
Η καστανια εχει καποια `δοντακια, ..... Στην περιπτωση μου εχεουν θεμα τα μεσαια οποτε πιανει χαμηλα οπου δεν κραταει το αμαξι και αρκετα ψηλα οπου το κοκαλωνει. Οποτε το παω ψηλα οσο αντεξει και μετα καστανια οπου ειναι πανακριβη.........!

ThaNOS E46coupe 27-08-11 01:02

το ερωτημα μου ειναι....ΓΙΑΤΙ εγινε αυτο? Πως δηλαδη καταφερες να "φας" τα δοντακια απ το χειροφρενο? Μηπως εισαι ταρζαν και κανεις ταρζανιες? :D Ρωταω γιατι μουφαινεται απιστευτο....

ziaba 27-08-11 10:33

καθολου απίστευτο άμα ξεκινήσεις κ το δώσεις κ όλας με χεροφρένο ανεβασμένο ελάχιστα κ δε το καταλάβεις δεν αργεί na γίνει to κακο. το παθαίνω κ γω καμία φορά ξέχναω νά το κατεβάσω οταν βιάζομαι κ πάω νά φύγω με σήκωμενο το χεροφρένο

takis1983 28-08-11 00:53

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ziaba (Μήνυμα 437869)
καθολου απίστευτο άμα ξεκινήσεις κ το δώσεις κ όλας με χεροφρένο ανεβασμένο ελάχιστα κ δε το καταλάβεις δεν αργεί na γίνει to κακο. το παθαίνω κ γω καμία φορά ξέχναω νά το κατεβάσω οταν βιάζομαι κ πάω νά φύγω με σήκωμενο το χεροφρένο

το ε46 εχει κ ηχητικη ειδοποιηση,αλλα εκτος αυτου νομιζω οτι ο φιλος εχει φαει τα δοντια που βρισκονται στην βαση του χειροφρενου,δηλ κατω απ τα δαχτυλα σου οταν το πιανεις!

Dermatis 28-08-11 03:21

To θεμα ειναι απλο ..... Περαν τις φορες που εχω φυγει εστω και για λιγα μετρα με ανεβασμενο χειροφρενο ( καμια 10 αρια ) ..... Πολλες φορες στηριζομουν επανω για να ανασηκωθω οποτε..... Αλλα τωρα εβαλα μυαλο....;-)

Dermatis 28-08-11 03:22

Α και μην ξεχναμε και τις τανζανιες που λειι και ο φιλος ..... Οχι υπερβολικα πραγματα αλλα πολυ θελει........


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:32.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.