BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 1 - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Αγορα μεταχειρισμενου (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=32382)

stefanos9 22-10-14 12:48

Αγορα μεταχειρισμενου
 
Ρε παιδια , οταν τσεκαρεις ενα μεταχειρισμενο με μηχανικο/συνεργειο, μετα πως παει?, δεν μπορεις να πληρωσεις, να παρεις το αμαξι και να περιμενεις να γινει η μεταβισαση ?

Γιαττι αν το κρατα ο εμποροσ κανα 2 μερες μεχρι να γινει η μεταβιβαση , μηπως σου ερθει με τα μισα parts αλλαγμενα ?!

sierra 22-10-14 20:11

Αφού το δει ο μηχανικός σου και αποφασίσεις να το πάρεις δίνεις τα χρήματα μόλις κάνεις τα χαρτιά της μεταβίβασης και παίρνεις αμέσως το αμάξι. Η μεταβίβαση θα γίνει σε κάποιες μέρες. Εσύ όμως θα έχεις το αμάξι από την ώρα που θα δώσεις τα λεφτά...

Stunt Mike 22-10-14 20:56

Η μεταβιβαση γινεται αμεσα στο πιο κοντινο ΚΕΠ της περιοχης σου.....Το τυπικο χαρτι θα το παρεις σε καμια 10αρια μερες,αλλα δεν υπαρχει λογος να μεινει στον εμπορα το αμαξι για το οποιο ΗΔΗ πληρωσες.

stefanos9 22-10-14 22:42

ναι παιδια τη γειωσα την αγορα γιατι μου ελεγε κατι κουλά , τη μια οτι το αμαξι ειναι την κατοχη του, αλλα απο την αλλη οτι ηταν απο leasing και θελει χρονο κλπ... να το τσεκαρουμε σε συνεργειο, να εξωφλησω 100% για να αρχισει τη μεταβιβαση και μετα να περιμενω 3-4 μερες μεχρι την παραδοση...

Stunt Mike 22-10-14 23:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos9 (Μήνυμα 502075)
ναι παιδια τη γειωσα την αγορα γιατι μου ελεγε κατι κουλά , τη μια οτι το αμαξι ειναι την κατοχη του, αλλα απο την αλλη οτι ηταν απο leasing και θελει χρονο κλπ... να το τσεκαρουμε σε συνεργειο, να εξωφλησω 100% για να αρχισει τη μεταβιβαση και μετα να περιμενω 3-4 μερες μεχρι την παραδοση...

Α πα πα πα πα πα!!!Τετοια εποχη ολοι ψαχνουν για θυματα......

stefanos9 22-10-14 23:00

..την αδεια δεν μου την εδειχνε..τρεχα γυρευε δηλαδη...

BMW_330i 23-10-14 00:31

κατι βρωμαει ξεχνατο και ψαχνε αλλου.αμαξι που δεν σου δειχνει αδεια και ειναι μεσο leasing ουτε καν να το κοιτας.αμφιβαλλω αν ειναι δικο του αμφιβαλλω αν το εχει εξοφλησει

sierra 23-10-14 00:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike (Μήνυμα 502069)
Η μεταβιβαση γινεται αμεσα στο πιο κοντινο ΚΕΠ της περιοχης σου.....Το τυπικο χαρτι θα το παρεις σε καμια 10αρια μερες,αλλα δεν υπαρχει λογος να μεινει στον εμπορα το αμαξι για το οποιο ΗΔΗ πληρωσες.

Μιχάλη τώρα δεν γίνετε μεταβίβαση στα Κ.Ε.Π παρά μόνο στο Υπουργείο που ανήκει το αμάξι...

tacos 23-10-14 07:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sierra (Μήνυμα 502080)
Μιχάλη τώρα δεν γίνετε μεταβίβαση στα Κ.Ε.Π παρά μόνο στο Υπουργείο που ανήκει το αμάξι...

Χθες μεταβιβασα αυτοκινητο στο ΚΕΠ Ν.Φιλαδελφειας,το μονο που αλλαξε ειναι οτι ζητανε "βεβαιωση μη οφειλης τελων κυκλοφοριας" που το δινει οπιοαδηποτε εφορια της χωρας με την προσκομιση της αδειας κυκλοφοριας.Η νεα αδεια παραδιδεται σε 7-10 μερες αλλα παραδιδεται,για λογους που δεν καταλαβα, στον ΠΩΛΗΤΗ!!!

rapid_fast 23-10-14 10:32

Απο το 1984 και μετά που έκανα τέτοια πράγματα εγώ προσωπικά ή οικογενειακώς
πάντα μα πάντα, υπήρχε ιδιωτικό συμφωνητικό αγοροπωλησίας.
Ακόμα και όταν αγόρασα το αυτοκίνητο απο τον αδερφό μου..
Και ας πάει η άδεια του μεταβιβασμένου όπου αγαπάει..
(Αυτά..)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:35.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.