BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Γενικές συζητήσεις - Τοπικά Νέα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=47)
-   -   Εφαγα προστιμο για ΚΤΕΟ απο το Μικτο (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=29494)

dafidack 26-01-12 20:25

Εφαγα προστιμο για ΚΤΕΟ απο το Μικτο
 
Καλησπερα παιδια,
μολις σημερα εφαγα 300 ευρουλακια κατακεφαλα γιατι δεν ειχα ΚΤΕΟ στο επαγγελματικο,εκει κοντα στην Κατερινη,μετα την υπογεια προς Λεπτοκαρια.Και λεω εγω τωρα...Παιζει να τη γλιτωσω αμα κλαφτω εγκαιρα στον Δικα της τροχαιας,εν αναγκη να το κανουμε κι αυτο :kissass: ...
Το προστιμο ΔΕΝ εχει εκπτωση 50% αν πληρωθει μεσα σε δεκα μερες και οι πινακιδες με την αδεια θα δωθουν μονο και αν πληρωθει η κατραπακια!!! :bananasmi
Ζηταω πολλα,το ξερω...Αλλα και σε τετοιες εποχες που ζουμε τι σφαλιαρες πανε και ριχνουνε ρε γμτ. (πανω σ'αυτο θα πατησω :bowdown: ) Δεν εχω και καντε κατι και για ενα μεροκαματο παμε και και και... Εχω και κατι αλλες δικαιολογιες,τις εχω ομως σαν ασσο στο μανικι μου.Πειτε ρε παιδια αν ετυχε σε κανεναν απο σας κατι αναλογο (που το απευχομαι βεβαια) και την εβγαλε καθαρη.Αλλιως να παω αυριο πρωι-πρωι στην Εθνικη Τραπεζα (μονο εκει εξωφληται) να πιασω καλη σειρα... :deal:

ThaNOS E46coupe 26-01-12 21:02

περαστικά σου...είχα φάει εγώ 300άρα για κτέο στο επαγγελματικό φορτηγό Ζωάδικο που έχω και δέν είναι τα μισά επειδή πάνε στην εφορία...όταν την πληρώσεις πέρασε απο αστυνομία να τους δείξεις το χαρτί οτι πλήρωσες. έγώ δέ το έκανα και μου ξανα έστειλαν 300άρα σύν τόκους... μετά να δείς τί τρέξιμο έφαγα μέχρι να βρώ τα χαρτιά στη εφορία οτι το είχα πληρώσει!!!!

Με λίγα λόγια Δέν παίρνουν χαμπάρι απο κλάματα!!! άντε πλήρωσέ το κ πέρνα το και κτεο να ξεμπερδεύεις!!!

dafidack 26-01-12 21:11

Αυτος ηταν ο αρχικος μου σκοπος.Να το αφησω να παει στην εφορια και μετα να το κανω διακανονισμο.Αλλα αυτος ειπε οτι δεν παει στην εφορια και να το πληρωσω οταν θα βρω λεφτα.Τοτε βεβαια θα παρω και τις πινακιδες.

bmwdakias85 26-01-12 21:16

ετυχες στην χειροτερη τροχαια ρε φιλε....τεσπα εγω ειπα οτι θα τους παω το κτεο κ την γλυτωσα...ητνα γνωστοι ομως

kostastnt 26-01-12 21:24

Δεν χάνεις τίποτα να περάσεις και από τον διοικητή.. Έτσι κι αλλιώς αν δεν κάνεις τίποτα, θα το πληρώσεις..

ThaNOS E46coupe 26-01-12 21:39

δε με κατάλαβες...ό,τι κλήση παίρνει ένα επαγγελματικό όχημα η κλήση πληρώνεται στην εκάστοτε εφορία οπου ανήκει το όχημα. όχι στο ταχυδρομείο!!!!

dafidack 26-01-12 21:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kostastnt (Μήνυμα 453481)
Δεν χάνεις τίποτα να περάσεις και από τον διοικητή.. Έτσι κι αλλιώς αν δεν κάνεις τίποτα, θα το πληρώσεις..

Αυτο λεω και γω.Μιση ντροπη δικια μου-μιση ντροπη δικια του! :cheers:

dafidack 26-01-12 21:45

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe (Μήνυμα 453483)
δε με κατάλαβες...ό,τι κλήση παίρνει ένα επαγγελματικό όχημα η κλήση πληρώνεται στην εκάστοτε εφορία οπου ανήκει το όχημα. όχι στο ταχυδρομείο!!!!

Το μπιλιετακι ομως απο πισω δεν γραφει τπτ για εφορια.Μαλιστα εχει φορα παρτιδα και αριθμο λογαριασμου για καταθεση των χρηματων στην Εθνικη Τραπεζα.ΜΟΝΟ στην Εθνικη.Πουθενα αλλου!

ThaNOS E46coupe 26-01-12 21:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dafidack (Μήνυμα 453485)
Το μπιλιετακι ομως απο πισω δεν γραφει τπτ για εφορια.Μαλιστα εχει φορα παρτιδα και αριθμο λογαριασμου για καταθεση των χρηματων στην Εθνικη Τραπεζα.

αυτό το πράγμα πρώτη φορά το ακούω...:nixweiss:

το έχει ακούσει κάποιος άλλος ρε παιδιά? μήπως είναι ο λογαριασμός του στρούμφ που σε έγραψε?:D:woowoo:

αυτό που σου λέω πάντως μου το είπαν στη ΔΟΥ καλαμάτας όταν με είχαν γράψει εμένα πρίν2 χρόνια!!!

dafidack 26-01-12 22:15

Να,το ξαναδιαβαζω τωρα για τεταρτη φορα και οι οδηγιες πληρωμης λενε οτι πληρωνεται στην Εθνικη!
Το βεβαιωθεν προστιμο δυναται ο κατοχος του οχηματος ή εξουσιοδοτημενος εκπροσωπος αυτου να εξωφλησει ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ σε οποιοδηποτε καταστημα Εθνικης Τραπεζας της Ελλαδος στο λογαριασμο ταδε ταδε και να του επιστραφουν τα αφαιρεθεντα στοιχειακυκλοφοριας του οχηματος.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:14.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.