BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Συντήρηση (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Πρόβλημα με τα Φρένα. (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=26279)

vasilis1025 28-10-10 21:35

Πρόβλημα με τα Φρένα.
 
Καλησπέρα σας,

Είναι το πρώτο μου μήνυμα.

Είχα ένα πρόβλημα με το 316 ti μου, κόλλησαν οι δαγκάνες του εμπρός δισκόφρενου, η αντιπροσωπεία μου είπε ότι πιθανόν να βούλωσαν τα σωληνάκια της συγκεκριμένης δαγκάνας.

Παρακαλώ έχει κανείς κάποια αντίστοιχη εμπειρία η να ξέρει από τι οφείλεται;

Aladdin 28-10-10 23:06

Πριν σου κολλήσει η δαγκάνα είχες αλλάξει τακάκια στην ίδια αντιπροσωπία?

vasilis1025 29-10-10 23:47

Καλησπέρα,

Ναι τα είχα αλλάξει πριν 2000 Km περίπου στην ίδια αντιπροσωπεία που κάνω όλα μου τα service από τότε που το πήρα.

Ευχαριστώ

ThaNOS E46coupe 29-10-10 23:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από vasilis1025 (Μήνυμα 399862)
Καλησπέρα,

Ναι τα είχα αλλάξει πριν 2000 Km περίπου στην ίδια αντιπροσωπεία που κάνω όλα μου τα service από τότε που το πήρα.

Ευχαριστώ

τότε τι σε φορτώνωνται? πές του τι συμβαίνει με το αμάξι?μπορεί να έιναι κ δικό τους λάθος....αλλά σιγά να μη το παραδεχτούν....

vasilis1025 30-10-10 00:09

Δεν ξέρω μήπως να αλλάξω συνεργείο; ή μήπως αυτοκίνητο; Βασικά φοβάμαι μην ξανά πάθω το ίδιο.
Είναι φυσιολογική βλάβη αυτή;

sotirisl 30-10-10 00:48

τι εννοούμε ότι κόλλησαν οι δαγκάνες?

ThaNOS E46coupe 30-10-10 00:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από vasilis1025 (Μήνυμα 399865)
Δεν ξέρω μήπως να αλλάξω συνεργείο; ή μήπως αυτοκίνητο; Βασικά φοβάμαι μην ξανά πάθω το ίδιο.
Είναι φυσιολογική βλάβη αυτή;

πιστέυω οτι έτυχε...οπως μπορεί να τύχει σε οποιοδήποτε αυτοκίνητο.

vasilis1025 30-10-10 01:01

Προχωρούσα στον δρόμο γύρω στα 100Km/h και το τιμόνι έτρεμε , λέω "'έπαθα λάστιχο" κατεβαίνω από το αυτοκίνητο και ο τροχός έβγαζε καπνό η δαγκάνα κόλλησε μόνιμα στον δίσκο.

Aladdin 30-10-10 09:16

Ας υποθέσουμε ότι βούλωσε το μαρκούτσι. Όταν το ξαναπήγες, τι εργασία σου είπαν ότι έκαναν?
(Για εμένα δεν χρειάζεται να αλλάξεις ούτε συνεργείο ούτε αυτοκίνητο. Αφού λες ότι το πας εκεί από τότε που το πήρες, και λάθος τους να είναι, εντάξει…. λάθη γίνονται και τις περισσότερες φορές είναι λόγο βιασύνης και όχι άγνοιας.)

rapid_fast 30-10-10 10:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Aladdin (Μήνυμα 399886)
Ας υποθέσουμε ότι βούλωσε το μαρκούτσι. Όταν το ξαναπήγες, τι εργασία σου είπαν ότι έκαναν?
(Για εμένα δεν χρειάζεται να αλλάξεις ούτε συνεργείο ούτε αυτοκίνητο. Αφού λες ότι το πας εκεί από τότε που το πήρες, και λάθος τους να είναι, εντάξει…. λάθη γίνονται και τις περισσότερες φορές είναι λόγο βιασύνης και όχι άγνοιας.)

Ναι, και αν απο το λάθος του σκοτωθεί κάποιος, θα φταίει η υπερβολική
ταχύτητα..
Δεν το δέχομαι το λάθος στην προκειμένη των περιπτώσεων..
Οταν τελειώνουν ένα σέρβις, πρέπει το αυτοκίνητο να βγαίνει δοκιμή και μετά να ξαναελέγχεται.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:54.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.