BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=79)
-   -   Γυαλινη οροφη σε Ε36? (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=33418)

Dimitrismpl 27-02-17 14:48

Γυαλινη οροφη σε Ε36?
 
Καλησπερα σε ολους! ειμαι καινουργιος στο σαιτ κ ειναι το 1ο ποστ που ανεβαζω. ψαχνω αρκετο καιρο κ δεν εχω δει να αναφερετε κατι πανω σε αυτο που αναζηταω, ισως δεν εχω ψαξει εγω καλα! Ψαχνω να βαλω στο 36αρι μου γυαλινη ηλιοροφη. εαν εχει ασχοληθει καποιος ή γνωριζετε κατι μπορειτε να μου πειτε.

Σας ευχαριστω εκτον προτερων!

rapid_fast 27-02-17 15:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitrismpl (Μήνυμα 516996)
Καλησπερα σε ολους! ειμαι καινουργιος στο σαιτ κ ειναι το 1ο ποστ που ανεβαζω. ψαχνω αρκετο καιρο κ δεν εχω δει να αναφερετε κατι πανω σε αυτο που αναζηταω, ισως δεν εχω ψαξει εγω καλα! Ψαχνω να βαλω στο 36αρι μου γυαλινη ηλιοροφη. εαν εχει ασχοληθει καποιος ή γνωριζετε κατι μπορειτε να μου πειτε.

Σας ευχαριστω εκτον προτερων!

Webasto,
ταιριάζει και απο saab 95

Dimitrismpl 01-03-17 12:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast (Μήνυμα 516997)
Webasto,
ταιριάζει και απο saab 95

ειναι σιγουρο αυτο? γιατι δεν ξερω καποιον να ρωτησω που να μου πει σιγουρα. οποτε μην κανω την κινηση κ αγορα χωρις να ειμαι σιγουρος.

rapid_fast 01-03-17 14:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitrismpl (Μήνυμα 517019)
ειναι σιγουρο αυτο? γιατι δεν ξερω καποιον να ρωτησω που να μου πει σιγουρα. οποτε μην κανω την κινηση κ αγορα χωρις να ειμαι σιγουρος.

Ολα σίγουρα είναι...
Αλλά να ξέρεις, το σάαμπ κυκλοφορούσε 30 χρόνια...
Πρέπει να βρείς την σωστή οροφή..
Νομίζω θα βρείς τον κωδικό και τη διαδικασία αλλαγής στο ίντερνετ..

Dimitrismpl 02-03-17 22:22

Αρχικα σε ευχαριστω για την βοηθεια. κ εαν εχεις περισσοτερες πληροφοριες μπορεις να μου πεις. για να ψαχνω πιο συγκεκριμενα. κ εαν παω σε συνεργειο η καποιο εξουσιοδοτημενο συνεργειο της BMW σιγουρα θα μου αρνηθουν για κατι τετοιο.

Dim77 03-03-17 08:32

Νομίζω ότι δεν περνάς κτεο με τοποθέτηση εκ των υστέρων ηλιοροφής.
Πριν μερικά χρόνια το ανέφεραν σε άνθρωπο μπροστά μου στη σειρά (για τις αναφορές που κάνουν στο ΚΤΕΟ)με ένα ροβερ που είχε βάλει μια aftermarket και του είχαν δημιουργήσει πρόβλημα.

BMW Power 03-03-17 09:23

Όντως δεν περνάς ΚΤΕΟ με αδήλωτη οροφή!!!

το 1995 που το έψαχνα για να βάλω Webasto μου έδιναν μια βεβαίωση και μπορούσα να το δηλώσω στο υπουργείο συγκοινωνιών.

Εκτός και αν ο Δημήτρης θέλει να αλλάξει την μεταλλική του 36 σε γυάλινη.

rapid_fast 03-03-17 11:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW Power (Μήνυμα 517066)
Εκτός και αν ο Δημήτρης θέλει να αλλάξει την μεταλλική του 36 σε γυάλινη.

Αυτό κατάλαβα εγώ..
Αλλαγή το πάνελ μόνο...

stelmaniac 03-03-17 17:49

Το να δηλωσεις μια ηλιοροφη δεν ειναι τιποτα. Σε περιπτωση που δεν εχει ηλιοροφη και βαλεις ρετροφιτ ηλιοροφη, θα εισαι πολυ τυχερος αν λειτουργησει σωστα σε σχεση με την εργοστασιακη. Τα μπεμβε εχουν δυσκολο συστημα αποχετευσης που ειναι δυσκολο να γινει απο μαστορα. Ισως και να φοβασαι ακομα και να το πας για πλυσιμο. Μην το κανεις αν εισαι σ' αυτη την κατηγορια..

Dimitrismpl 03-03-17 18:21

να αλλαξω πανελ θελω! εχει απο εργοστασιο οροφη απλα το 36 βγαζει καπακι και αυτο που θελω ειναι να το κανω γυαλινο το πανελ!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:05.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.