BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   GPS και Car PC (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Dynavin DVN-E9X (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=30946)

wolfman 28-01-13 01:33

Dynavin DVN-E9X
 
Λεβέντες γειά σας,
Σκέφτομαι να βάλω το Dynavin DVN-E9X στο Ε92 μου. Το αυτοκίνητό μου είναι non-idrive. Επειδή τα λεφτά είναι αρκετά κι επειδή έχω διαβάσει αρκετές διϊστάμενες γνώμες, θα ήθελα τις απόψεις σας, ειδικά από κάποιους που να το έχουν τοποθετήσει.

BMW Power 28-01-13 09:54

Τα Dynavin είναι η πιο κομψή προσέγγιση του κινέζικου ότι να 'ναι navi-radio-mp3-dvd-tv κλπ.

Όπως έχω δει κινέζικα no name να χαλάνε και τα Dynavin χαλάνε. Το μόνο θετικό για το τελευταίο είναι η εγγύηση και αυτή είναι και η διαφορά που πληρώνεις σε σχέση με τα no name κινέζικα. Το θέμα είναι αν τελικά είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις την διαφορά.

Σκέψου ότι μπορείς και εσύ να παραγγείλεις από τους σχιστομάτιδες ριζοφάγους οποιοδήποτε τέτοιο μηχάνημα με το nickname σου αρκεί να πάρεις μερικά και όχι ένα.

Εδώ είναι ένα τυχαίο search με δωρεάν μεταφορικά. Το ρίσκο είναι το τελωνείο αν και οι πιο πολλοί το στέλνουν σε απλό κουτί με την ένδειξη δώρο.

xristaras 28-01-13 10:14

Ρε παιδιά τι ωραίο που είναι αυτό! Δεν το γνώριζα για να ειμαι ειλικρινής, μου λύσατε τα χερια και έψαχνα λύση, την μία έγραφα σε cd-wr την άλλη σε mp3 player...
Είναι και gps σωστα?
Η τιμή βέβαια ειναι λίγο αλμυρη για κινέζικο....

BMW Power 28-01-13 10:28

Αυτά τα κάνουν όλα αλλά θέλει προσοχή στην επιλογή του κινέζου εμπόρου.
Το Dynavin μπορείς να το πάρεις από εδώ αλλά κοστίζει τα διπλά.

xristaras 28-01-13 13:24

Το πιο φτηνό πόσο μπορεί να στοιχίζει?

BMW Power 28-01-13 14:29

Το Dynavin

Για τα κινέζικα έχει τιμές το παραπάνω link

wolfman 28-01-13 16:35

Καλά όλα αυτά παληκάρια. Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

Driver M 28-01-13 17:21

Εγώ πάντως 800+ ευρώ για ένα κινέζικο σύστημα που δεν δείχνει καν εργοστασιακό (μιας και στα Ε9Χ η οθόνη τοποθετείται στο πάνω μέρος του ταμπλό, όχι στο κέντρο σχεδόν όπως στα Ε46) δεν θα τα'δινα ποτέ.

1000 φορές να περίμενα μήπως βρω καμια προσφορά εργοστασιακού συστήματος και να πληρώσω λίγο παραπάνω αλλά να έχω εργοστασιακό οπτικό αποτέλεσμα αλλά και ανώτερη ποιότητα, παρά τόσα χρήματα για μια κινέζικη οθόνη.
Δυνατότητες μπορεί να έχει καλές δεν αντιλέγω, απλά και πάλι το ποσό είναι τεράστιο για no name προϊόν.

xristaras 28-01-13 17:46

οκ 800 είναι πολλά αλλά αν δεν το έχεις μαμα πως θα βάλεις το γνήσιο? Δεν πάιζει παρα μονο έτσι, εμενα μου αρεσει πολύ αλλά θα περιμενω να πέσει η τιμή η να το βρω και second hand

Driver M 28-01-13 20:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από xristaras (Μήνυμα 477473)
οκ 800 είναι πολλά αλλά αν δεν το έχεις μαμα πως θα βάλεις το γνήσιο? Δεν πάιζει παρα μονο έτσι, εμενα μου αρεσει πολύ αλλά θα περιμενω να πέσει η τιμή η να το βρω και second hand

Tι εννοείς?

Πιστεύω ότι με κανα 1000αρικο μπορείς να βρεις καμια ευκαιρία με γνήσιο σύστημα (δηλαδή οθόνη, κουμπιά και το πάνω μέρος του ταμπλό) κι αν όχι ακόμα σε λίγο καιρό που θα πέσουν κι άλλο οι τιμές σίγουρα.

Ότι μπαίνει μπαίνει, δεν τίθεται τέτοιο θέμα, το μόνο ζήτημα είναι η τιμή του γνήσιου που είναι τσουχτερή, αλλά με κανα 1000αρικο αξίζει 10 φορές περισσότερο απ'τον Κινέζο.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:50.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.