BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Συντήρηση (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Xenon - Angel eyes - Projectors (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=21411)

tottasp 16-09-09 00:31

Xenon - Angel eyes - Projectors
 
Παιδία το θέμα έχει πολυσυζητηθεί, εχω κάνει search πρίν το postαρω αλλά δεν έχω βγάλει άκρη.. Έχω 3 ερωτήματα για τα οποία δεν έχω βρεί απάντηση!! :chair:

1) Σήμερα ο Alexandros18 έβαλε xenon απο γνωστό μαγαζί στην Θεσσαλονίκη σε πολύ δελεαστική τιμη και χωρίς μέχρι τώρα προβλήματα απ'ότι μου είπε.. Αυτο που ήθελα να ρωτήσω είναι, αν ένα προιόν χαμηλού κόστους είναι λιγότερο καλό απο άποψη απόδοσης (φωτεινότητας) απο ένα γνωστής εταιρίας (βλ. Bosch).. Γιατί στην τελική 1 φορά τα βάζεις, είναι καλύτερο να πληρώσεις κάτι παραπάνω και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο παρά να τρέχεις όλη την ώρα ή να έχεις μειωμένη αποδοση.. Ισχύει λοιπόν κατι τέτοιο?

2) Γνωρίζει κανένας που μπορώ να βρώ aftermarket (replica) φανάρια με projector για το Ε87?

3) Ενδιαφέρομαι για angel eyes (τα γνωστά δαχτυλίδια).. Η τοποθέτησή τους απαιτεί το κόψημο του φαναριού? Επίσης γνωρίζει κανένας τιμές, γιατί τα 180Ε που μου ζήτησαν μου φάνηκαν πάραλογα πολλά για 4 ledακια και ειδικά σε σχέση με τις τιμές του ebay..

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!

TAZ118! 16-09-09 00:39

Φιλε μου δυστυχως δεν υπαρχουν aftermarket φαναρια angel eyes για τον Ασσο.
Εχω ψαξει σε ολο το νετ και καμια εταιρεια δεν παραγει τετοια.Υπαρχουν για ολες τις BMW
εκτος απο τον Ασσο.....

Alexandros18 16-09-09 00:45

Κοιτα αν σου δινουν εγγυηση με τη τζιφρα τουσ ολα καλα...Εγω πηρα εγγυηση για 2 χρονια νομιζω..

nfot 16-09-09 00:50

After market xenon για φωτιστικα με στανταρ λαμπες αλογονου ( Η7 π.χ.) ΔΕΝ υπαρχουν σε επωνυμα (Bosch, Hella κτλ). Οποιος σας προσφερει κατι τετοιο ειναι ψευτης - κλεφτης - απατεωνας - ασχετος.
Η Bosch εχει ηδη κανει τις σχετικες μυνησεις για κατι κιτ που κυκλοφορουσαν με την επωνυμια της.
Σχεδον ολα τα kit xenon αυτου του τυπου ειναι Κινεζικα. Υπαρχουν κατι ελαχιστα (1-2) Ιαπωνικα απο oτι λενε και αντε 3-4 Taiwan.

gyiama 16-09-09 01:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nfot (Μήνυμα 321102)
After market xenon για φωτιστικα με στανταρ λαμπες αλογονου ( Η7 π.χ.) ΔΕΝ υπαρχουν σε επωνυμα (Bosch, Hella κτλ). Οποιος σας προσφερει κατι τετοιο ειναι ψευτης - κλεφτης - απατεωνας - ασχετος.
Η Bosch εχει ηδη κανει τις σχετικες μυνησεις για κατι κιτ που κυκλοφορουσαν με την επωνυμια της.
Σχεδον ολα τα kit xenon αυτου του τυπου ειναι Κινεζικα. Υπαρχουν κατι ελαχιστα (1-2) Ιαπωνικα απο oτι λενε και αντε 3-4 Taiwan.

+1111111111111111 μην ακουτε και μην τρωτε παππατζιλικια οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω δεν υπαρχουν τετοια κιτ επωνυμα!!!!!!!!!τζαμπα λεφτα ξοδευουμε σε τετοια πραγματα και ειναι κινεζικες μαιμουδες παρτε ενα φθηνο κιτ που θα κανει ακριβως την ιδια δουλεια!!!!!!!

AvRiLtedy 16-09-09 01:41

180€ φιλε ειναι τελεια! Εδω(Ηρακλειο) ακουσα τιμες (1000€ απο ηλεκ/γο(και οχι της bmw!)), σε έναν άλλον τυπο 250€ και σε εναν άλλον 160€ η σκάλα. Περα απο αυτό, διάβασα σε ενα θρεντ οτι αν βαλω Ξενον δε θα μπορω να χρησιμοποιήσω το ύψος των φώτων (0-2)... Ισχύει? Ξενερώνω! = (

george kaleas 16-09-09 02:50

εγω λεω να παρεις κατι καλητερο για να εισαι οκ..!!
να μην τρεχεις μετα...

φιλε avritedy αμα βαλεις προγραμα για τα φωτα ναι θα το χασεις το υψος
γιατη υποτηθετε οτι εχουν αισθητιρες στα ψαληδια πισω για το υψος και ρυθμιζετε
αυτοματα το υψος πραμα που εμεις δεν εχουμε απο μαμα και κοστος για να τους βαλεις αστο...
απλος δεν θα δουλευει!


υ.γ φιλε taz118 εχεις βρει για compact ε46 φαναρια με projector? aftermarket εγω δεν εχω βρει πουθενα... αμα εχεις βρει σε παρακαλω ενημερωσε!!!

tottasp 16-09-09 07:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από TAZ118! (Μήνυμα 321097)
Φιλε μου δυστυχως δεν υπαρχουν aftermarket φαναρια angel eyes για τον Ασσο.
Εχω ψαξει σε ολο το νετ και καμια εταιρεια δεν παραγει τετοια.Υπαρχουν για ολες τις BMW
εκτος απο τον Ασσο.....

Καλά το γεγονός ότι η ίδια η BMW δεν βάζει φανάρια με projectors (έστω και χωρίς xenon, βλ Ζ4) σε αυτοκίνητο της τάξεως των 30.000 ή έστω 25.000 το θεωρώ απαράδεκτο.. Εδώ τα Smartακια έχουν projector.. Τελοσπάντων.. Τουλάχιστον θα έπρεπε να τα πουλούσαν original ως ανταλλακτικό καμια 300Ε το πολύ και όχι 2000Ε...
Πάντως όντως φίλε ΤΑΖ δεν έχω βρεί κ εγώ τπτ.. Ε που θα πάει θα βγάλουνε (όταν θα το έχω πουλήσει!!)

tottasp 16-09-09 07:15

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Alexandros18 (Μήνυμα 321101)
Κοιτα αν σου δινουν εγγυηση με τη τζιφρα τουσ ολα καλα...Εγω πηρα εγγυηση για 2 χρονια νομιζω..

Αυτά δεν μου τα είπες.. Εσύ αγόρι μου βρήκες την κότα με τα χρυσά αυγά..!! :bananasmi
Πάμε όλοι για xenon!!
Εδώ ο κολλητός μου απο Ιταλία όταν του είπα την τιμή μου είπε να του πάρω ένα κιτάκι και θα τα περάσει τα Χριστούγεννα που θα γυρίσει!!!

tottasp 16-09-09 07:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tottasp (Μήνυμα 321089)
Ενδιαφέρομαι για angel eyes (τα γνωστά δαχτυλίδια).. Η τοποθέτησή τους απαιτεί το κόψημο του φαναριού? Επίσης γνωρίζει κανένας τιμές, γιατί τα 180Ε που μου ζήτησαν μου φάνηκαν πάραλογα πολλά για 4 ledακια και ειδικά σε σχέση με τις τιμές του ebay..
!

Για το κόψημο γνωρίζουμε τίποτα?


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:04.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.