BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Συντήρηση (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=54)
-   -   SOS-Νταγκουνάκης ή Σίτας-Φλασκής?? (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=24052)

GIO_KOTSIFAKIS 12-02-10 11:31

SOS-Νταγκουνάκης ή Σίτας-Φλασκής??
 
Καλησπέρα.
Ένας ασυνείδητος τράκαρε το Ζ4 μου και έφυγε αλλά ευτυχώς τον βρήκα μέσω ενός μάρτυρα και μου έκανε δήλωση..
Anyway χρειάζομαι τη βοήθειά σας!
Η ασφαλιστική μου συνεργάζεται λέει (ώστε να πληρωθεί απευθείας η ζημιά χωρίς να εκταμιεύσω χρήματα) με τον Νταγκουνάκη στη Ν.Ιονία και τον Σίτα-Φλασκή στην Καλλιθέα.
Παρακαλώ όποιος ξέρει τα συνεργεία αυτά να μου προτείνει σε ποιον να πάω!
Καταλαβαίνετε ότι πονάω το αυτοκίνητό μου και θέλω να γίνει η καλύτερη δυνατή δουλειά.
Επίσης αν ξέρετε κάποιο άλλο καλό συνεργείο (πάντα μιλάω για επίσημα BMW) πείτε μου έστω και αν χρειαστεί να πληρώσω εγω και να πάρω μετά την αποζημίωση..
Ευχαριστώ πολύ-Ελπίζω να μην σας συμβεί!
Γιάννης.

m_power_lunatic 12-02-10 11:51

Χμμμ...
 
Φιλε μου δεν εχω δει δουλειες τους οποτε δεν μπορω να πω κατι,παντως απο επισημους που εχω δει δεν μπορω να σου πω τα καλυτερα λογια.Εξω υπαρχουνε φανοποιια με εκπληκτικες δουλειες παντως και ισως πρεπει να προτιμησεις κατι εκει.Παντως οπου πας το αμαξι σου ακουσε προσεκτικα.......οταν θα πας να το παραλαβεις θα κανεις επιθεωρηση το αμαξι,πιθαμη προς πιθαμη,κοντρα στον ηλιο-απο το πλαι παντου,παρε και εναν φιλο που να κοβει το ματι του μαζι σου.Αν δεις κατι που δεν σου αρεσει....βερνικια να τρεχουνε-διχρωμιες χοντρες-φαινομενο φλουδας πορτοκαλιου-νερα-κακη συναρμογη πλαστικων-κακη μονωση στο βαψιμο με αποτελεσμα να εχει ψεκασει το πιστολι βαφης ασταρι η χρωμα και σε αλλες επιφανειες...ΜΗΝ ΔΕΧΘΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΝ.Ζητησε να το ξαναφτιαξει,απαιτησε το εστω και αν σε πει περιεργο η μ@κ@κ@.

giannis 116 12-02-10 13:06

Σου εστειλα πμ για να μη φανει διαφημιση (ή δυσφημιση), και θα συμφωνησω απολυτα με τον m power lunatic για το θεμα παραλαβης μετα την επισκευη. Την ειχα πατησει ασχημα με Golf που το χα αφησει σε αντιπροσωπεια για καλυτερα μετα απο τρακαρισμα να μου το φτιαξουν, αυτοι το εστειλαν σε φανοποιειο Opel! Ναι κλαλα διαβαζετε, Opel! μου το παρεδωσαν μετα απο 3 ολοκληρους μηνες και το χαν κανει σαν τα μουτρα τους, σκατα! Απλα επειδη εφευγα εξωτερικο εκεινη την περιοδο δεν ειχα χρονο και διαθεση να ασχοληθω, απλα το πηρα τ αμαξι, σιχαθηκα τη VW, ξενερωνα που το οδηγουσα μετα και το πουλησα απ ευθειας.
Γι αυτο οπου και να το πας, πρωτα ειδοποιησε τους οτι αν τ αμαξι δεν ειναι ολοσωστο, θα χουν αλλα μετα...

spirosg 12-02-10 13:49

Κατα πρώτον, αφού σε τράκαρε και έφυγε δεν θα έπρεπε μετά απλά "να σου κάνει δήλωση" αλλά να του κάνεις μήνυση για να τρέχει και να μη φτάνει το @ρχ!δι.
Κάτι τέτοιοι "εξυπνάκηδες" δε θέλουν έλεος.... μήνυση και άς κλαίγεται. Αν δεν είχες τον μάρτυρα θα ενδιαφερόταν για τη ζημιά που σου έκανε? Μπααααα... εκείνος την κοπάνησε "μάγκικα" και σκασίλα του για σένα. Έτσι σκέψου και σκίστον χωρίς σάλιο !!!!

Για συνεργείο έχεις πμ για να αποφύγουμε δυσφιμίσεις/διαφημίσεις και αντιπαραθέσεις.

Christoforos 12-02-10 14:14

Sittas Flaskis που εχω παει εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος...

peter79 12-02-10 16:28

Δεν κατάλαβα γιατί ΠΡΕΠΕΙ να το πας σε έναν απο τους 2....

θα το πας όπου εσύ θεωρείς καλύτερα. τιμολόγια θα σου κόψον όλοι και με αυτα θα ζητήσεις τα χρήματα απο την ασφαλιστική μετά.

stef 13-02-10 07:36

Να το πας, εκεί που θέλεις ΕΣΥ!!!!
Για τον πρώτο δεν έχω γνώμη, για τον δεύτερο στην Καλλιθέα καλύτερα να μην μιλήσω....

5555 13-02-10 10:45

Αυτα ειναι για ντοματες που λενε οι ασφαλιστικες. Οπου γουσταρεις το πας, και γνωμη μου οπως ειπε και Lunatic καλυτερα εξω απο BMW.

strof 13-02-10 10:52

Εγω πάντως και να μην μου το 'επεβαλε' η ασφαλιστικη στον Φλασκη θα πηγαινα! Θα ηθελα ομως τον φιλο stef να μας πει την εμπειρια του για τι εγω τον θεωρω πολυ καλυτερο απο τις αντιπροσωπειες. Μπορει να κανουμε λαθος....

stef 13-02-10 10:55

Έλα να δεις βάψιμο πόρτας στο Ε34 του πατέρα μου και τα ξαναλέμε....
Και είναι "φίλοι".....
Έλα να δεις και τι ανταλλακτικά χρησιμοποιεί και επίσης τα ξαναλέμε.... , εννοώ όχι original.
Εδώ τελειώνει η κουβέντα μας


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:24.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.