Θέμα: M3 CSL
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 31-01-11, 11:41
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
M3 CSL

Καλημέρα,

Όπως αρκετοί γνωρίζουν ειμαι απ τον περασμένο Αυγουστο , ευτυχής κάτοχος ενός Μ3 CSL.

Το αμάξι το αγόρασα από την Αγγλία αφού πρωτα πούλησα το Ε46 Μ3 που είχα.
Ειχα και την τύχη να το βρώ με κάποια aftermarket πράγματα πάνω όπως φρένα AP Racing μπροστα και πίσω, ανάρτηση φουλ ρυθμιόμενη AST 4200, και ελαφρύ βολάν. Αν και την ανάρτηση την εχω βγάλει και έχω στο αμάξι την μαμα, οφείλω να πω ότι δεν εχω κανένα «προβλήμα», αφου και πάλι το αμαξι εχει απιστευτο κράτημα.

Όπως καταλαμβαίνετε ο Αγγλός το χρησημοποιούσε σε track days και καλά έκανε γιατι το ιδιο κάνω και εγω και το απολάμβάνω. Εδώ να σημειώσω ότι είναι μεγαλο προτέρημα να έχεις ένα αμάξι που να σε κάνει μάγκα απ το πρωί μεχρι το απογευμα σε track day και το βράδυ όπως εχεις έρθει από την πίστα να κανεις και τις βόλτες σου και το πρωί να πάς στην δουλεία σου χωρίς το αναγκαστικό βάλε-βγάλε που έχουν τα αγωνιστικά.

Το αμάξι είναι σε παρα πολύ καλή κατάσταση και μεχρι στιγμής δεν μου εχει βγάλει κανένα πρόβλημα. Επίσης του κανω την ιδια καθημερινή χρηση που έκανα στο Μ3 που είχα και δεν βρίσκω κάποιες μεγάλες διαφορές οσον αφορά την χρηστικότητα που εχει σε συγκριση με το Μ3.
Διαφορές εχουν πάρα πολύ μεγαλές όμως σαν αμαξια σε πολλούς τομέις. Σχεδόν σε όλα δηλαδη… Δεν συγκρινονται σχεδόν πουθενά, σε θεμα κρατήματος, φρένων, τιμονιού, θέσης οδήγησης, γκάζια και αίσθησης γενικά. Είναι άλλο αμάξι.

Εχω αλλάξει αρκετά αμάξια μέχρι στιγμής. Πάντα για μενα κάτι έλειπε και μετά από ένα εξάμηνο είτε με τα μπαξίματα, είτε με πώληση ψαχνόμουνα για κάτι διαφορετικό.
Αυτό, μέρα με την μέρα, μ αρέσει πιο πολύ. Δεν νομιζω να το βαρεθώ εύκολα. Μάλλον αυτο θα με βαρεθεί...

Φωτογραφίες δεν ξέρω να βάλω.
Εχει ο ο Ευάγγελος και ας τις ανεβάσει. Να πω ότι το αμάξι πάει καλά και σε ευθείες και τον Ευάγγελο τον κυνηγάω μπάς και τον πετύχω κάπου. Θελω μια ρεβάνς απ αυτόν γιατι την τελευταία φορά που πατήσαμε μου έριξε ένα ολόκληρο μπουκάλι Heineken και μισό σφηνάκι τεκίλα.
Απάντηση με παράθεση