Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 19-05-17, 23:29
petrosarch Ο χρήστης petrosarch δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 31-08-2012
Μηνύματα: 43
petrosarch is on a distinguished road
Τελικα , νομιζα οτι με τον αισθητηρα ψυκτ. υγρου που αλλαξα οτι το θεμα θα τελειωνε....αλλα το δραμα συνεχιζεται.....ο αισθητηρας τελικα δεν ηταν η αιτια ..!!!
Σημερα το βραδυ παλι , επεσα σε μποτιλιαρισμα ελαφρυ και σηκωσε παλι θερμοκρασια , σταματησα μετα απο λιγο καπου , ανοιγω καπο, με αναμενη μηχανη ειδα οτι δουλευε η μεγαλη σκαλα του βεντιλατερ και αμεσως επεσε η θερμοκρασια...επαθα πλακα..!!! μολις ανοιξα το καπο δουλεψε ??? τυχαιο..??? δεν ξερω.. Στην συνεχεια το βεντιλατερ στην μεγαλη σκαλα εκανε κατα διαστηματα ενα θορυβο....ρρρρρρρρ.....ρρρρρρρ....ρρρρρρ ..!!! αυτο δεν πιστευω να ειναι κατι που εχει σχεση με την θερμοκρασια... απο δευτερα παλι θα ψαχνομαι... ειναι ενα δραμα ...!!! Το δυσκολο ειναι οτι οταν ειμαι στον μηχανικο και το ζεσταινω αρκετα...με Α/C ..η χωρις δεν το παρουσιαζει το προβλημα ...οποτε ειναι δυσκολο να εισαι σιγουρος τι φταιει. Παντως η αληθεια ειναι οτι η θερμοκρασια χαλασε απο την στιγμη που χρειαστηκε να αλλαξω τον κατω καθρεπτη επειδη εχανε νερα. Ξεβιδωθηκαν πολλα εξαρτηματα ,καπακι μηχανης , φισες , κολαρα , αντιψυκτικα , λαδια , φιλτρο , αντλια νερου κ.λ.π. και δεν ξερω αν μπηκαν σωστα στην θεση τους. Φυσικα ο μηχανικος δεν δεχεται οτι κατι δεν μπηκε σωστα , αλλα εγω εχω τις αμφιβολιες μου..... και τωρα τρεχω και δεν φτανω. Και να αλλαξω μηχανικο δεν πιστευω να βγαλω ακρη . Θα μου πει με την σειρα του και αυτος τα δικα του , προκειμενου να βγαλει ενα κοστολογιο "σεβαστο" , οποτε μενω στον ιδιο μηχανικο μηπως και καποια στιγμη βρεθει το προβλημα..... ιδωμεν
Απάντηση με παράθεση