Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 24-03-15, 15:32
maras Ο χρήστης maras δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 24-03-2015
Μηνύματα: 2
maras is on a distinguished road
Καλησπέρα σας! Είμαι νέος χρήστης οπότε αν κάνω κάποιο λάθος, συγχωρέστε με! Θα ήθελα τη βοήθειά σας... Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι έγω... Βγαίνει ένας θόρυβος κάθε 3-5 δευτερόλεπτα από το σημειο της πεταλούδας και κάνει κάτι σαν "τσακ". Το άμαξι έχει 42.000χλμ, πρώτο χέρι, της μάνας μου οπότε δεν το είχα δώσει σημασία παρόλο που έχει κάμποσο καιρό που το κάνει. Προχτές προβληματίστηκα και αποφάσισα να το πάω σε ένα εξουσιοδοτημένο συνεργείο για να δω τι έχει. Ο τύπος μου είπε πως δοκίμασε κάποια πράγματα στο αμάξι συμπεριλμβανομένου και μια άλλη πεταλούδα (μεταχειρισμένη) αλλά δεν επιλύθηκε το πρόβλημα, οπότε αποφάσισε να δοκιμάσει πολλαπλή, χωρίς να ειναι σίγουρος. Κάπου εκέι όμως ανησύχα για το οικομικό θέμα και είπα να το παω καπου αλλού, πάλι σε εξουσιοδοτημένο για να πάρω και μια δεύτερη γνώμη. Ο δεύτερος, τον οποίο εμπιστεύομαι και πιο πολύ μου είπε πως είναι σίγουρα από την πεταλούδα γκαζιού και πως το έχει ξανασύναντησει 2-3 φορές σε άσσους και μου πρότεινε το εξής: να δοκιμάσει μια μεταχειρισμένη πεταλούδα (δεν αναφέρω το κοστολόγιο γιατί δεν ξέρω αν επιτρέπεται από τους κανονισμούς του forum), αλλα δεν εγγυάται την επίλυση του προβλήματος παρά μόνο αν προβούμε σε διαδικασία αγόρας καινούργιας πεταλούδας ανεξαρτήτως γνήσιας ή ιμιτασιον... Μου έδωσε κοστολόγια και για τις δυο περιπτώσεις! Όποιος μπορεί να βοηθήσει η να με συμβουλέψει στο τι να κάνω, καλοδεχούμενη η άποψή του! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Απάντηση με παράθεση