Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 26-06-22, 21:27
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από koutrouj Εμφάνιση μηνυμάτων
Rapid καλημέρα.
Λοιπόν μετά από 2 επισκέψεις σε διαφορετικά συνεργεία (εκτός αυτού που πήγαινα πάντα) εξακολουθώ να μην έχω βγάλει άκρη. Οι μετρήσεις των καυσαερίων σύμφωνα με τους μηχανικούς είναι καλές στο ρελαντί αλλά και στις 2500. "Δουλεύει άψογα το αμάξι" είπαν μάλιστα. Εγώ όμως εξακολουθώ να θεωρώ οτι η κατανάλωση είναι στον θεό. Βέβαια έχουμε αντίθετη άποψη με όλους στο πως να μετρήσω την κατανάλωση. Εγώ θεωρώ πιο σωστό από άδειο τελείως να βάλω επιβεβαιωμένη ποσότητα καυσίμου και να δω πόσα χλμ θα κάνω με αυτή. Οι μηχανικοί λένε γέμισε το κανε 100χλμ μετά ξανά γέμισε το και θα δούμε την διαφορά. Θεωρώ όμως ότι αυτό δεν είναι απολύτως ακριβές μιας και κόστος λίτρου, βενζινάδικο ακόμα και από αντλία σε αντλία μπορούν να υπάρξουν διαφορές και επηρεάσουν το αποτέλεσμα. Το ρεζουμέ πάντως είναι πως με πχ 20 ευρώ κάνω γύρω στα 30 χλμ εντός. Ενώ εκτός με 5η και χαμηλές στροφές μπορεί να κάνω 60-70. Έχεις καμία σκέψη να μοιραστείς μαζί μου ;
Δεν είδα καυσαέρια, δεν έχω άποψη..
Αν επιμένετε όλοι οτι δεν υπάρχουν καυσαέρια (εκει που δεν υπάρχει φορτίο στο αμάξι) αυτό σημαινει οτι πρέπει να σηκώσεις το αμάξι σε ράμπα και να αρχίσεις να γυρνας τους τροχούς με το χέρι, για να δεις ποιος τροχός σε φρενάρει...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση