Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 21-09-11, 14:08
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
3.62 vs 3.91- CSL vs Z4M

Ανοιγω το θρεντ και δεν το βαζω στην ενοτητα των πατηματων γιατι το πάτημα είχε σκοπό να λυσω την απορία που εχω (και εχει συζητηθει αρκετες φόρες).

Το αμαξι μου φοράει το εργοστασιακό βημα διαφορικού (3.62) και σε δυο-τρεις μερες θα το αλλαξω σε 3.91 γιατι πιστευω οτι θα με βοηθησει αρκετα σε χρονους στα track days που λαμβανω μερος.

Πριν τοποθετησω το διαφορικό κανονισα με φιλο μου που εχει ενα Ζ4Μ να μετρησουμε τα αμαξια και να ξαναμετρησουμε σε λιγες μερες κατω απο τις ιδιες συνθηκες για να δουμε διαφορες.
Γεμισαμε και δυο μεχρι τερμα τα ντεποζιτα, βαλαμε απο ενα συνοδηγο βαρους 80 κιλων στο αυτοκινητο και καναμε τις δοκιμες μας απο πρωτες και δευτερες ταχυτητες.

Υποψην οτι τα Ζ4Μ δεν εχουν επαφη με Μ3 Ε46. Ειναι αρκετα πιο γρηγορα γι αυτο ηθελα Ζ4Μ για αντιπαλο ουτως ωστε να ειμαστε κοντα για να βγουν καλυτερα συμπερασματα οταν αλλαξω εντός της εβδομαδας το διαφορικό.

Στο πατημα τωρα, το CSL ηταν μπροστα.

Θα ακολουθησουν βιντεακια αποψε, οπως και την επομενη εβδομαδα που θα ανανεωσω το θρεντ με βιντεακια του πατηματος υπο τις ιδιες συνθηκες αλλα 3.91 βήμα στο αμαξι μου.

Πειμενω και τις προβλεψεις σας
Απάντηση με παράθεση