Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4111  
Παλιά 31-07-17, 05:51
Το avatar του χρήστη Sport_Evolution
Sport_Evolution Ο χρήστης Sport_Evolution δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-05-2010
Μηνύματα: 107
Sport_Evolution will become famous soon enough
(Συνέχεια από προηγούμενο.)

Οι εργασίες ολοκληρώθηκαν. Συνολικά χρειάστηκαν 17 ώρες δουλειάς εξαιτίας της προσοχής στην εγκατάσταση των εξαρτημάτων για να αποφευχθούν τυχόν διαρροές σε σημεία με δύσκολη πρόσβαση, π.χ. πίσω από τον κινητήρα και πίσω απο την γεννήτρια όπου υπάρχει το μικρότερο όλων των κολάρων στην έξοδο της αντλίας νερού. Παρόλο που έχω αλλάξει αυτούς τους σωλήνες πολλές φορές στο παρελθόν, δεν παύει να αποτελεί μια εργασία που χρειάζεται αργές και μεθοδικές κινήσεις.


Όλα είναι πλέον εντάξει. Η μέρα με τη νύχτα εν συγκρίσει με την πρώτη φωτογραφία που δημοσίευσα στην πρώτη ανάρτηση επί του θέματος!



Τι ωραία που είναι όταν υπάρχει τάξη!



Ας βγάλω και μια φωτογραφία από πίσω αφού έχω την κάμερα εύκαιρη.



Νυχτερινή όψη του κόκπιτ......συγνώμη, της καμπίνας των επιβατών ήθελα να πω.


Έπεται λειτουργία του κινητήρα εντός της εβδομάδος. Ίσως ετοιμάσω κι ένα δοκιμαστικό βίντεο με την φωτογραφική μηχανή (όχι κανονική βιντεοκάμερα).

Ευχαριστώ τον georgepap, τον stef και τον PetrosD για τα καλά τους σχόλια. Πέτρο, το υγρό φρένων είναι φρέσκο αλλά μάλλον θα το αλλάξω του χρόνου αν είμαστε καλά. Δεδομένου ότι το αλλάζω μόνος μου και παρότι έχω αντλία κενού για να με βοηθά στην εξαέρωση του συστήματος, χρειάζεται τουλάχιστον 10 φορές πήγαινε-έλα μεταξύ σωλήνα φρένου (αναρρόφηση με την αντλία κενού), πεντάλ φρένου (σανίδωμα) και αμέσως στο δοχείο του υγρού στον χώρο της μηχανής για συμπλήρωση με το νέο υγρό ώστε να αποφύγω δημιουργία νέων φυσαλλίδων. Πολλαπλασίασε επί 4 τροχούς και αντιλαμβάνεσαι τι μαρτύριο είναι όταν δουλεύεις χωρίς συνεργάτη όπως ο υποφαινόμενος...

Γ. Ν.
Απάντηση με παράθεση