Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 16-09-09, 18:28
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Επιτέλους ενδιαφέρον θέμα !
Έχω χάσει το λογαριασμό με τόσες απαντήσεις

Επισυνάπτω τις προτεινόμενες ρυθμίσεις από BMW για το CSL.
Wheel_Alignment_CSL.jpg
Εγώ είμαι μέσα στις προβλεπόμενες ρυθμίσεις.
Ο λόγος που θεωρώ ότι συζητάμε την κάμπερ είναι μόνο η ομοιόμορφη φθορά των ελαστικών. Τουλάχιστον από κράτημα το αυτοκίνητο σκίζει ακόμη και με συντηρητική -1.5 μοίρα κάμπερ.

Γνωρίζω 3 παιδιά με CSL που με απλή ανάρτηση γυρίζουν στο 8.05 στο Ρινγκ. Το αυτοκίνητο δεν έχει κανένα πρόβλημα σε τέτοιους ρυθμούς.
Αυτό που λέει ο Μάνος νομίζω ότι είναι σχετικά με την διάρκεια των αναρτήσεων. Ειδικά σε αυτοκίνητο (σε μηχανάκι μπαίνουν και άλλοι επιπλέον παράγοντες μέσα) μια 'απλή' ανάρτηση μετά από λίγη ώρα πίεσης, θα ανεβάσει θερμοκρασία και δεν θα έχει την ίδια απόδοση. Μια αγωνιστικών προδιαγραφών θα έχει μεγαλύτερη διάρκεια, ή αλλιώς θα έχει σταθερή απόδοση κάτω από οποιαδήποτε πίεση.

Σχετικά με τα top mounts.
Οι φίλοι φοράνε αυτά ->


Το καλό είναι ότι άν έχεις σημάδια στους θόλους, μπορείς να αλλάξεις την ρύθμιση και να αυξήσεις κάμπερ πριν την είσοδο στην πίστα. Όλοι λένε ότι έχει μεγάλη διαφορά στην φθορά των ελαστικών.
Μάνο σκέφτομαι μέσα στο χειμώνα να τα αγοράσω και να τα βάλω.
Για πίσω, πρέπει να βάλεις άλλα ψαλίδια για να πας κάτω από -1.5
Για παράδειγμα αυτά



Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ακόμη για αλλαγή ψαλιδιών. Εσύ Μάνο ποια έχεις πάρει ?
Μάνο έχεις δει στα αμορτισέρ σου να γράφει στο ταμπελάκι M3 CSL ? Άν έχεις του CSL θα το γράφει.

Νικ + Octane + 1.
Octane > δεν έχει μπαξίματα στο CSL κολλητέ, είπαμε, φρένα τελικό εξάτμισης και 3 σετ ζαντολάστιχα

Ο Νικ Μ3 μπορεί να διαφωτίσει στο θέμα στησίματος του Μ3, μιας και γνωρίζω ότι το έχει ψάξει πολύ.
Απάντηση με παράθεση