Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 13-05-09, 04:35
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostasz4 Εμφάνιση μηνυμάτων
πραγματικα σε ευχαριστω για την τοποθετηση σου, μιας και πλεον ξερω τι παιζει το μονο που εχω μπρδευτει ειναι σε ποιον να παω και τι ειναι το χαντερ που ανεφερει ο φιλος κατω και εαν νωριζεις τον εν λογο επαγγελματια που μας συστηνει ευχαριστω....
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostasz4 Εμφάνιση μηνυμάτων
καταλαβα αρε εισαστε φοβεροι ρε παιδες μπραβο να στε καλα ολοι μακαρι να βοηθησω και εγω καποια στιγμη ετσι καποιον να ρωτησω κατι τελευταιο να τα αφησω τα λαστιχα καμια 1000 κμ και μετα να παω να κανω η να παω απο Δευτερα να στε καλα και παλι αν και περιμενω απο τον fairy να μου πει εαν γνωριζει καννεναν εκει μηπως και με προσεξουν και λιγο περισσοτερο η εαν ξερει καννενναν εκκει ωστε να μου εξηγει και 5 πραγματα γιατι το στιλ του μαστορα που δεν μιλαει και πολυ δεν βολευει και πολυ στην συγκεκριμενη φαση μιας και ειμαι ασχετος τελειως με το θεμα ......
Κώστα έχασα το thread σου μέσα στο χάος των νέων posts.

Λοιπόν διαλέγεις όποιον θέλεις, το αποτέλεσμα θα είναι ένα αμάξι σωστό. Τον επαγγελματία που αναφέρει ο Στάθης δεν τον ξέρω αλλά αυτό δεν λέει κάτι. Τα hunter δε όπως σου ανέφεραν πολύ σωστά είναι η κορυφή των εν λόγω μηχανημάτων.

Δεν τους ξέρω όλους (δεν είμαι του επαγγέλματος όπως ξανα έγραψα), απλά αυτοί που σου ανέφερα είναι εκεί που έχω πάει, έχω μείνει ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα, είναι πολύ γνωστοί για την δουλειά τους και χαίρουν και γενικής εκτίμησης ακόμα και μεταξύ των συναδέλφων τους.

Το να καθήσει τώρα ο κάθε "φτασμένος" επαγγελματίας να σου εξηγήσει τι ακριβώς δουλεύει... πως, είναι θέμα στιγμής που θα τον πετύχεις και του πως θα σε "κόψει" (αν δηλ. το να κουβεντιάσετε θα τον βοηθήσει στην ρύθμιση, αν μπορείς να τον οδηγήσεις σε κάποιο συμπέρασμα του τι αμάξι να φτιάξει). Και με τους προαναφερθέντες (από εμένα τουλάχιστον) θα πρέπει να ξέρεις ότι υπήρξαν φορές που φεύγοντας δεν έχω πάρει καν χαρτί με τα στοιχεία της ρύθμισης, αλλά το αποτέλεσμα στο αμάξι ήταν ). Κάποια πράγματα είναι από ιδιοτροπίες έως μικρά μυστικά του επαγγέλματος που μένουν μέσα στο μυαλό του "καλλιτέχνη", αν αντέχεις... τα καταπίνεις!
Δεν πρόκειται να σε ξεπετάξουν πάντως, άσχετα αν πάρω τηλ. ή όχι είναι θέμα αυτοεκτίμησης για όλους τους αυτά τα πράγματα.

Και για να σου φύγει η όποια εντύπωση για την δυσκολία του αυτοκινήτου σου γιαυτούς, συχνά πάνε αυτοκίνητα με πολύ πιο πολύπλοκα προβλήματα (από απλά πολυρυθμιζόμενες αναρτήσεις έως αγωνιστικές leda συνδυασμένες με ζαντολάστιχα πολύ εκτός εργοστασιακών προδιαγραφών με ατάκες τύπου... "φτιάχτο να πάρει τον αγώνα").

Θα πρότεινα να τους αντιμετωπίσεις με σεβασμό "δόκτωρα" και να έχεις μαζί σου μια σημείωση με τα στοιχεία που σου έγραψε ο ΒΑΣΙΛΗΣ καθώς και τον συνδυασμό στοιχείων φάρδους και offset ζαντών (παλιών και νέων) και πιέσεων ελαστικών και να είσαι προετοιμασμένος να του πεις τι δεν σου αρέσει στο αυτοκίνητο όπως "κάθεται" στο δρόμο τώρα...
Ζήτα να κάνεις και μια βόλτα μετά την ρύθμιση (ελπίζω να μην πέσεις σε μέρα που πνίγονται).

Οι πιέσεις είναι κάτι που κάνει διαφορά και όσα σου έγραψε για το στρώσιμο τους ο ΒΑΣΙΛΗΣ είναι σωστά. Αλλά την στακάτη αίσθηση που είχες με τα RFT δεν ξέρω αν θα την φτάσεις με τα συμβατικά Conti. Aπό την άλλη και το κούτσουρο καταντάει κουραστικό και προβληματικό στο κράτημα σε κακό οδόστρωμα (που αφθονεί γενικά στην Αθήνα).
C U out there
Απάντηση με παράθεση