Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 19-01-10, 22:28
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Όταν είδες τα 230, είσαι σίγουρος πως ήσουν σε επίπεδο δρόμο, χωρίς δηλαδή έστω και ελαφρά κατηφορική κλίση;
Πάντως με το δικό μου is (εντελώς εργοστασιακό) και ελαστικά ίδια με αυτά που φορούσες εσύ (205/55 R 16), είχα δει σε ενετελώς επίπεδη παρατεταμένη ευθεία γύρω στα 220 κοντέρ. Δυστυχώς δεν είχα GPS μαζί μου, αλλά μου φαίνεται λογικό αυτά να αντιστοιχούν περίπου στα 213 χ.α.ω. που δίνει το εργοστάσιο ως τελική ταχύτητα. Σημειωτέον πως δεν έφτασα στον κόφτη! Δεν θυμάμαι ακριβώς τις στροφές... ήταν αρκετά κοντά, αλλά δεν έφτασε στον κόφτη.

Σημειωτέον επίσης πως όταν άλλαξα διάσταση ελαστικών και έβαλα 225/45 R 17 (και στους 4 τροχούς), όταν βρέθηκα σε παρόμοιες συνθήκες, είδα στο κοντέρ 210 - ίσως και λίγο παραπάνω, αλλά δεν ανέβαινε άλλο...
__________________
Απάντηση με παράθεση