Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 19-05-17, 18:44
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Λογικά αυτος που αναφερετε στο νημα για τη σειρα 1, με τον προ φ/λ ασσο με 5αρι κιβωτιο που ξενερωσε και το εδωσε τελικα, ειμαι εγω.
Σε αυτο το νημα εχω κατσει κι εχω γραψει τα σωψυχα μου με χαρτι και καλαμαρι που λενε!

Ναι, μου εβγαλε θεματα, πολλα απο αυτα τα θεωρω απαραδεκτα, εστω και για 'φθηνο', entry level bmw.
Αρκετα απο αυτα, αποδεδειγμενα μου τα δημιουργησαν υποτιθεται καλοι συνεργειατζηδες, με λαθος διαγνωσεις και πολυ κακες παρεμβασεις στο αμαξι. Βλ αλλαγη εγκεφαλου και οσα ακολουθησαν επειτα, που ηταν και η σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι.

Οσο για την καταναλωση λαδιου, ξεκινησε να μου καιει λαδι πολυ μετα τις 200.000χλμ και με αρκετα σκληρη χρηση που του ειχα κανει. Οταν το εδωσα μου εκαιγε 1λτ καθε 6-8 χιλιαδες χλμ περιπου. Σε σχεση με κατι vag, ειναι νορμαλ θα πει καποιος και συμφωνω! Δεν εκατσα να ασχοληθω αν ηταν τσιμουχακια όντως, εφοσον αποφασισα και το δωσα επειτα.

Ουσιαστικά η μηχανή σαν μοτερ δε μου εβγαλε κατι. Τα περιφερειακα με πεθαναν και αρκετα ηλεκτρικα, ηλεκτρονικά. όμως οπως εγραψα πριν, αρκετα σοβαρα βγηκαν ειτε απο κακη-σκληρη χρηση, ειτε απο δηθεν γκουρου μου μας βγηκανε...μπουρού! Σιγουρα καποια χαλασανε εντελως απο μονα τους και αυτα για μενα ηταν ανεπιτρεπτα.

Επισης στο δικο μου ειχα ενα παραδοξο. Ενω σχεδον ολοι υποφερουν απο το γνωστο σετ πολλαπλασιαστες, μπουζι, μπεκ, εμένα σε αυτό το θέμα δεν μου βγαλε κατι.
Με συζητησεις με αλλους κατοχους ασσων με το ιδιο μοτερ και με 5αρι και με 6αρι σασμαν, σε αλλους εβγαλαν πολλα προβληματα, παρομοια με τα δικα μου, ομως υπαρχουν περιπτωσεις που αντε το πολύ να αλλαξαν 1 πολλαπλασιαστη κι αυτο να ηταν όλο!

Τωρα σε σχεση με το 3αρι που εχεις τι να σου πω, δεν ξερω το αμαξι οποτε δεν μπορω να συγκρινω.
Για μενα εφοσον εχει ιστορικο το αμαξι ελεγμενο και ειναι οκ και το συνεργειο που λες το κοιταξει, το τσεκαρει και στο βγαλει καλο, τι να σου πω, παρ'το.
Δικη σου η τσεπη φυσικά, δική σου και η απόφαση!
Απάντηση με παράθεση