Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #374  
Παλιά 19-08-11, 11:43
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
εγω επειδη εχω audi θα σας πω κατι αλλο..καθως εχω περασει καποια χρονια μεσα στα συνεργεια τους...γενικα ειναι πολυ λιγοι οι audakides μεχρι το κοκκαλο...και δεν εχουν καμια σχεση με τους bmwdakides..γενικα οτι μοτερ εχει φορεθει πολυ μεσα στο group vag..βλεπε 1.6λτ 8v (100ps), 1.8T, και τα fsi μετα δεν εχουν ιδιαιτερα προβληματα..τα fsi συγκεκριμενα καινε το μαμα λαδι..αλλα μολις αλλαξεις και βαλεις καποιο αλλο λιγο πιο χοντρο δεν καινε σταγονα..για τα tsi παλι κατι παραπανω βγαζουν αλλα μεχρι εκει..και ισχυει παλι αυτο με το λαδι!!!

αλλα για να ξαναεπιστρεψω σε αυτο που ελεγα..οι αγοραστες group vag ειναι καταναλωτες..ακομα και στην χωρα μας..τα παιρνουν για 8 χρονια..οχι παραπανω..και μετα πανε και περνουν παλι το καινουργιο μοντελο..κατι που δεν κανουμε εμεις με τα bmw..

καθε φορα που θα παω στο συνεργειο παντα θα δω και απο ενα 80αρι με πολλα χιλιομετρα (300.000-400.000χιλ) που το μοτερ του θα ειναι λιγο "κουρασμενο"..και αυτο επειδη ο καθε ανθρωπος που το εχει..δεν εχει να το αλλαξει με κατι πιο καινουργιο (το αμαξι)..και επισης βλεπω πολλα 1.8Τ με 200.000-250.000 χιλ..χωρις να εχουν αλλαξει τουρμπινα...και παλι παρα την λαθος συντηρηση..δεν εχουν καποιο ιδιαιτερο προβλημα

και ναι βλεπω αρκετα περισσοτερα audi παλια..παρα vw...αν και τα golf 2 ηταν σκυλια...κατι που δεν ισχυει σε τοσο βαθμο για το golf 3 (το ειχα και ξερω..)..και παλι αυτο περα απο κατι γριλους παραθυρων-επειδη καποιος πιτσιρικας το χε ταραξει στα χειροφρενα- δεν εχει βγαλει κατι σοβαρο..περα απο τα αναλωσιμα..το golf 4 ειναι λιγο πιο ευπαθες..αν και εμενα σε μορφη a3 παλι δεν ζητησε κατι ιδιαιτερο..αυτο που παρατηρω παντως ειναι οτι οσο πιο καινουργια ειναι τοσο πιο πολλα ζητανε...τουλαχιστον στις γενιες του golf!!!

και στο κατω κατω ομως ειναι λαθος η συγκριση με την bmw..τα bmw ειναι παρα πολυ ακριβα σε σχεση με τα vw...

επισημαινω παλι οτι αυτα που γραφω ειναι καθαρα οτι βλεπω στο συνεργειο μου..που παω το audi μου...εδω και 5-6 χρονια....ουτε τιποτα λιγοτερο ουτε τιποτα περισσοτερο..

στις αντιπροσωπιες..υπαρχουν παρα πολλοι μηχανικοι που ειναι σκιτζηδες...που πραγματικα δεν ξερουν την δουλεια τους..και οπου πολλες φορες σε οποιοδηποτε αμαξι μπορουν να κανουν ζημιες...οποτε οι αντιπροσωπιες πολλες φορες δεν ειναι ενδεικτικες....
__________________
Απάντηση με παράθεση