Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 07-04-10, 11:42
Το avatar του χρήστη basimert
basimert Ο χρήστης basimert δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-04-2010
Μηνύματα: 52
basimert is on a distinguished road
προβλημα ρελαντι και εκκινησης!!!! μπορει καποιος να βοηθησει;

Καλημερα και Χρονια Πολλα και απο μενα! Παντα με υγεια! Για τους αναγνωστες και φιλους εδω και καμποσο καιρο αντιμετωπιζω καποια προβληματα με το αυτοκινητο χωρις να μπορει να βρεθει λυση καθως οθτε το check μου αναβει ουτε το διαγνωστικο της αντιπροσωπειας δειχνει κατι. Ειναι τα εξης α) πολλες φορες στην εκκινηση το αυτοκινητο (116 Ε81) δεν παιρνει καλα μπροστα (τσακμακι που λεμε ) σαν ζοριζεται και το ρελαντι μενει χαμηλα και τρεμει το αυτοκινητο!!!! β) επισης οταν νεκρωνω το αυτοκινητο σε φαναρι η οπυδηποτε αλλου για να σταματησω το ρερλαντι πεφτει χαμηλα στις 500 στροφες μενει εκει στιγμιαια σαν να προκειται να σβησει και τρεμει οποως και πιο πανω ξαφνικα μαρσαρει και ανεβαινει στις 1500 και επανερχεται στα κανονικα!!!!!!!! Καποιος θα μου απαντουσε πολυ σωστα πιστευω οπως σκεφτηκα και εγω οτι ισως ειναι πραγμα που προερχεται απο τα καυσιμα η απο τα μπουζι ( αν δεν κανω λαθος) Γιαν μην προτρεχουμε μπουζι εχω αλλαξει πριν απο δεκα μερες σκαφτομενοε οτι ισωε να φταιει αυτο, και βενζινη απο τοτε που το αγορασα βαζω 100 αρα και απο καλο φιλο και βενζινοπωλη. Σας παρακαλω οποιος μπορει να βοηθησει η να γνωριζει κατι η να αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα ας με ενημερωσει καθως αυτη η ιστορια με εχει κουρασει στην αντιπροσωπεια δεν ξερουν ποιο εινια το προβλημα! Σας ευχαριστω εκ των προτερων! Χρονια πολλα!
Απάντηση με παράθεση