Θέμα: Bmw 520i E39 '99
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 17-01-10, 19:22
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Aυτο πρωτη φορα το ακουω. Εκτος κι αν εισαι απο αυτους που δεν συντηρουν τους κινητηρες τους. Ασε το τι λενε τα χαρτια, εδω δεν παιζουμε υπερ ατου Μιλησα επι του πρακτεου.
Όσο ζει κανείς μαθαίνει. Και όσο καλά και να συντηρείς έναν κινητήρα, πάντα ο καινούριος (αν συντηρείται σωστά) είναι σε καλύτερη κατάσταση. Με τη λογική σου τότε, καλοσυντηρημένοι κινητήρες 150.000 χιλιομέτρων δεν έχουν καμία διαφορά στην απόδοση με καλοσυντηρημένους κινητήρες 20-30.000 χλμ έτσι? Τότε να το ξέρω να πάω να αγοράσω κανένα κινητήρα-ευκαιρία 150.000χλμ πουλώντας τον δικό μου και να κονομήσω. Αλλά, επειδή, τα πάντα έχουν μια διάρκεια ζωής η οποία με το πέρασμα των χρόνων φθίνει και οι κινητήρες δεν αποτελούν εξαίρεση, δεν θα παρω. Εγώ δεν είπα ότι ένας κινητήρας 10ετίας θα σέρνεται ή θα έχει τρελές διαφορές με έναν καινούριο, αλλά ναι το ότι μπορεί να έχει χάσει κάποια άλογα είναι πολύ πιθανό. Άσε που και καθόλου απόδοση να μην έχει χάσει ο κινητήρας της Ε39, στα χαρτιά είναι (έστω και ελάχιστα) πιο αδύναμος, ενω και το βάρος της 5άρας είναι μεγαλύτερο της 3άρας, οπότε όπως σου είπα και πριν θεωρώ απίθανο μια Ε39 520 με Μ52 να πιάσει τελική 230χλμ, όταν η Ε90 δεν πιάνει καλά καλά τα 220...

Και τέλος, ούτε εγώ παίζω υπερατού. Αλλά αυτά που ανέφερα είναι τεχνικά στοιχεία και είναι σίγουρα πολύ πιο αντικειμενικά και ενδεικτικά από ένα άνοιγμα που είδε κάποιος κάπου κάποτε με άγνωστους οδηγούς...
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Driver M : 17-01-10 στις 19:29
Απάντηση με παράθεση