Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 03-04-17, 15:17
Το avatar του χρήστη Raptor
Raptor Ο χρήστης Raptor δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-04-2008
Μηνύματα: 211
Raptor will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων

Πριν 4-5 μέρες βάζω 20€ βενζίνα και το ίδιο βράδυ δυσκολεύτηκε αλλά πήρε, (εδώ είναι το σημείο που με κάνει να νομίζω διάφορα για την ντρόμπα βενζίνας) κουμπόνω διαγνωστικό και μου δείχνει αισθητήρα στροφάλου αν θυμάμαι καλά αλλιός θα μου έδειξε εκεντροφόρου, δεν πέρνω και όρκο, του εκεντροφόρου όμως τους έκανα εναλάξ και δεν έδειξε κάτι διαφορετικό στις τιμές που βγάζει ότι κάτι δεν πάει καλά με το bank1
στις ~250.000 χλμ είχα αλλάξει αντλία βενζίνης, valeo νομίζω αν θυμάμαι καλά. στην αντιπροσωπεία ζητούσαν 270€ για το ανταλλακτικό μόνο. κάπου στα 150€ την πήρα


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έχει καμία σημασία να το ξανακουμπώσω (το διαγνωστικό) αλλά θα βάλω πλώρη για αισθητήρα στροφάλου και βλέπουμε, με ανησυχεί ότι θα βρώ ξεραμένα λαστιχάκια και διάφορα άλλα τερτρίπια
αν είσαι προσεκτικός με τα σωληνάκια του διαχωριστή δε θα έχεις θέματα. αλλά δεν είναι και κανένα σοβαρό έξοδο να πάρεις καινούρια και να τα βάλεις ούτως ή άλλως. μεγάλη προσοχή στην επανατοποθέτηση της εισαγωγής. αν δεν πατήσουν σωστά τα o-ring τον ήπιες.
__________________
"σαν το service της αντιπροσωπείας δεν έχει.αυτοί κάνουν και σεμινάρια..."
Απάντηση με παράθεση