Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 02-12-05, 12:09
bmw4ever Ο χρήστης bmw4ever δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-11-2005
Μηνύματα: 22
bmw4ever is on a distinguished road
Question

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από p_sE36
η γνωμη μου ειναι πως το 318is ειναι πολυ καλο μοτερ, και γρηγορο και με αρκετη ροπη, και βεβαια με ενα προγραμματακι, ενα χταποδι-τελικο και ενα καλο φιλτρο θα πεταει! ειδικα αν βρεις το is το 1900 κυβικα ακομα καλυτερα! δεν ξερω βεβαια απο θεμα αξιοπιστιας τι γινεται, το μεταχειρισμενο is θελει καλο ψαξιμο πριν το παρεις γιατι οπως κι εσυ, κανεις δεν επελεξε is για να πηγαινει με 3000 στροφες, ψαξτο καλα μην εχει "φαει τα ψωμια του" δηλαδη και σε τρελανει στα προβληματα! σκεψου καλυτερα και για το διλιτρο το εξακυλινδρο, αλλο πραγμα, αλλος ηχος και αλλη αξιοπιστια εστω και μεταχειρισμενο, και στα ιδια λεφτα περιπου, και στη δηλωση για υπερκυβισμο δεν εχει μεγαλη διαφορα, και με ενα Φ-Π-Ε, 4 αμορτισερακια, λιγο μεγαλυτερα φρενα(πχ απο το 2.5), μια καλη ζαμφορ και μια μπαρα θολων πιστευω θα εισαι μια χαρα, και ξεχνας τα turbo! αργοτερα αν βαρεθεις βλεπεις για ενα supercharger!
Εχω και'γω ένα 316 και θέλω να κάνω την μετατροπή που λέει ο φίλος(3.18is) αλλα επειδή είμαι καινούργιος στο χώρο δέν ξέρω
1. αν αξίζει τον κόπο
2.τι κόστος έχει αυτη η μετατροπή
3.ποιά η διαφορά με το 2λιτρο (επιδόσεις,τιμή)
4.τι παίζει με φορολογίες και τέτοια..
PLEASE HELP...
__________________
''Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται''
Απάντηση με παράθεση