Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 04-10-18, 19:03
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Είχα καιρό να γράψω κάτι και παρότι έχω ''κρατηθεί'' πολλές φορές τώρα δεν ''άντεξα''

Είναι δυνατόν να δώσεις αυτό το Mazda για BMW E36 25 ετών?

Σημειωτέων ότι για την γνώμη που λέω λαμβάνουμε υπ'όψιν.
Το Ε36 είναι το πιο ''ταλαιπωρημένο'' μεταχειρισμένο όλων των εποχών με επόμενο το Ε46.
Εξηγώ:
Α) Το Ε36 είναι θύμα των πρώτων εισαγωγών (με 500.000χλμ κατεβασμένα στα 100.000 και μετά έχουν κάνει άλλα 200.000χλμ)
Β) Το Ε36 είναι θύμα των εύκολων δανείων τη δεκαετία 1998-2008 ώστε ο κάθε πικραμένος να πουλάει το hyundai accent χαμηλωμένο με ζάντες, μπουρί και φώτα νέον ώστε να πάρει ''μπέμπα''(αίσχος έκφραση) και να ασελγήσει αναλόγως επάνω της. Μετά να την δώσει σε κάποιον χειρότερο...και ούτω καθ' εξής.

Το Ε36 για να πείς ότι βρήκες ένα καλούτσικο αυτοκίνητο και για να το κάνεις σπορτιφ όσο το ΜΧ5 NC θα θέλει ένα σκασμό λεφτά (και αν το πετύχεις να είναι έτσι).

Πριν 10 χρόνια άν ρώταγες να δώσεις ένα ΝΒ 1.8 5-6 ετών για να ''φτιάξεις'' ένα ωραίο Ε36 (15 ετών) δεν θα απαντούσα.
Θα έφτιαχνες ένα ωραίο 2.5-2.8 (ή Μ) και θα ήσουν χαρούμενος. Ένα-δυο χρόνια μετά θα έβγαιναν και τα νέα τέλη και οι βενζίνη από 1.05 στο 1.55 και θα χτύπαγες το κεφάλι σου στον τοίχο.

Τώρα είναι δυνατόν να σε τρώει ακόμα?
Εντελώς φιλικά...

Έχεις κάτι σπορτιφ που δεν πετυχαίνεται με φτηνή BMW. Ή με τόσο παλιό όχημα (εύκολα και με λίγο κόστος).

Να ξοδέψεις ένα σωρό λεφτά, ξέρω και γώ...φαίνεται πολύ λάθος...

Υ.Γ. Σίγουρα υπάρχουν και καλά Ε36 και κάποιοι έχουν και εδώ μέσα. Πρώτον δεν τα δίνουν (λογικό) και αν τα δώσουν δεν γίνονται mx5 δίλιτρο με 7.5 0-100 και μπλοκέ διαφορικό και στήσιμο (όπως πρέπει χωρίς υπερβολές)
Μπορεί να τα είπα λίγο τραβηγμένα, λίγο με χιούμορ, αλλά στη πράξη η πλειοψηφία των αυτοκινήτων αυτών είναι χρέπια, το κόστος για να γίνουν τούμπανα είναι δυσθεώρητο της πραγματικής αξίας και στο τέλος τι θα φτιάξεις για να σε κάνει πιο χαρούμενο από το μιάτα.
328? Μ3? Αδήλωτο? Δηλωμένο τρίλιτρο? Με κατανάλωση στα ουράνια? Με μοτέρ με χιλιόμετρα επιπέδου ταξί που στα λένε ότι είναι κούτα?

Εγώ σου λέω να μην κάνεις ούτε τούρμπο το ΜΧ5 σου. Ιεροσυλία. Να το αφήσεις όπως είναι τέλειο και σωστό. Αν ήθελε η Μαζντα, θα έβγαζε και έκδοση με 200ps σιγά το δύσκολο το 2006-7...

Υ.Γ.2 Τώρα μπορούν όλοι οι BMWδοφιλοι (και εμένα μου αρέσουν) να σε καθοδηγήσουν στο δρόμο του Ε36...

Arigato gozaimasu
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση