Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 26-07-10, 12:14
PanosB Ο χρήστης PanosB δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Μηνύματα: 82
PanosB is on a distinguished road
Εγώ νομίζω οτι όσον αφορά την σειρά 3 εκεί που έχει αρχίσει να χάνει έδαφος στο κομάτι του σχεδιασμού είναι στα sedan μοντέλα. Θεωρώ οτι η Ε90 δεν είναι και οτι πιο ωραίο σχεδιαστικά έχει βγάλει η αγαπημένη μας εταιρεία. Θα το χαρακτήριζα κάπως αδιάφορο. Σε αντίθεση με τα sedan της Ε46 και Ε36 που είχαν έναν ξεχωριστό χαρακτήρα. Όσον αφορά όμως το coupe Ε92 νομίζω οτι θα το αδικούσαμε αν λέγαμε οτι δεν είναι ένα όμορφο αυτοκίνητο. Ίσως θα έπρεπε απλά να έχει μερικά επιπλέον στοιχεία που να το κάνουν λίγο πιο ξεχωριστό. Επίσης κατά την δική μου άποψη αυτό που έχει αλλάξει κάπως στο σχεδιασμό της E92 είναι μια τάση να το κάνουν πιο κυριλέ αν μου επιτρέπεται η έκφραση. Και μιλάω σε σχέση με τις coupe στις σειρές Ε36 και Ε46, που είχαν εμφανώς πιο σπορ χαρακτήρα. Είδικά η E36 που θα την έλεγες πολύ πιο ωμό και σπορ αυτοκίνητο. Η Ε46 ήταν κάπου στη μέση νομίζω με κάποια σπορ στοιχεία και ταυτόχρονα φινέτσα και πολυτέλεια. Ας περιμένουμε να δούμε πως θα είναι η τελική μορφή της νέας 3άρας, και περισσότερο πως θα είναι οι αντίστοιχες coupe και cabrio εκδόσεις.
Απάντηση με παράθεση