Θέμα: Ε90 320d
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #359  
Παλιά 08-09-16, 09:07
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραίες η μπούκες, σχετικά με την αφαίρεση σημάτων θα βάλεις κάτι άλλο στην θέση τους;
είναι αμφιλεγόμενο επιχείρημα, και θέλει προσοχή!
Μία γνώμη στα γρήγορα είναι να τα βάψεις με κανένα plasti dip ώστε να τα επαναφέρεις όποτε θέλεις χωρίς ζημιά και χωρίς να φαίνεται οτι κάτι λύπη απο εκεί.
Όχι, δεν έχω σκοπό να βάλω άλλα.....τα έχω κρατήσει όμως για παν ενδεχόμενο...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από phantnick Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα, θα ήθελα μια βοήθεια αν μπορείτε.
Μετά απο 183000 χλμ δυστυχώς μου έσπασε η καδένα χρονισμού.
Στην BMW της περιοχής μου (Χαλκίδα) μου ζητήσανε μια περιουσία για να το
φτιάξουν. (1000 + εργασία).
Επειδή είμαι άσχετος με τα αυτοκίνητα, αν το πάω σε άλλο μάστορα εμπιστοσύνης έξω
υπάρχει περίπτωση να έχω μετά πρόβλημα με τα ηλεκτρονικά του αυτοκινήτου (εγκεφάλους κ.λ.π). ;

Ευχαριστώ εκ των προταίρων.
Καταρχήν περαστικά σου και με το καλό να το φτιάξεις......ποιο μοντέλο έχεις ακριβώς?

Να υποθέσω ότι δεν το πήγες πέρσι για τον έλεγχο και την αλλαγή καδένας+τεντωτήρα όταν έβγαλε την ανακοίνωση η BMW ε? Θόρυβο παράξενο δεν έκανα το μοτέρ πριν σπάσει, για καιρό? Τι ζημιά έκανε ακριβώς?

Τέλος πάντων, εάν έχεις κάποιο καλό εξουσιοδοτημένο με μεγάλη εμπειρία στα BMW, πάνε εκεί, ειδάλλως, η αντιπροσωπεία είναι μονόδρομος.....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LefterisK Εμφάνιση μηνυμάτων
Κρίμα. Κλασικό θέμα με αυτά. Πάντως ο θόρυβος κάπως σε ειδοποιουσε. Ψάξου και εκτός όπως είπε ο φίλος παραπάνω αρκεί να σου γεμίζει το μάτι. Ακόμα καλύτερα εξειδικευμενο.
Σίγουρα θα έκανε θόρυβο Λευτέρη....
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση