Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 14-09-04, 18:10
Το avatar του χρήστη Ray
Ray Ο χρήστης Ray δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 121
Ray is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ks50:50
Το ψάχνω και εγώ καιρό τώρα.Εγώ για αρχή θα βάλω τελικό, Φίλτρο GREEN μέσα στο φιλτροκούτι.Και σου λέω την συγκεκριμένη μάρκα γιατί ήταν οι μόνοι που ήξεραν αμέσως για το αυτοκίνητο.Οι υπόλοιποι φέρε να το δούμε και άλλα τέτοια.Με βαρέλια ΒΜC κτλ επειδή το πήγα εκεί δεν ήξεραν ούτε πως βγαίνει το κάλυμα του κινητήρα ούτε καν τί σύνδεσμοι χρείαζονται.Που να μπλέξουν και με το AFM.Οπότε ρίξε ένα φίλτρο μέσα να καθαρίσεις.Για το τελικό είχα καταστάλαξει σε χειροποίητο γιατί τα επώνυμα ξεκινούν απο 450-500+.Μόνο το τελικό της BREYTON κοστίζει 245 ΕΥΡΩ σύμφωνα με το Burn Out.Δεν προλαβα να ασχοληθώ περισσότερο αλλά θα το ψάξω.Της Ac-Schnizer δεν είναι τίποτε άλλο από το τελικό της remus(500 ευρώ) με μπούκα Ac-Schnizer.Μάλιστα γράφει πάνω made by remus.Τέλος έχω σκοπό να βάλλω καλύτερα μπουζοκαλώδια.Σε τεστ του power technics εδωσαν σχεδόν 3hp και καλύτερη ροπή σε ¨ΟΛΕΣ τις στροφές σε αυτοκίνητο 80 ίππων. Για πρόγραμμα με πήρε πριν από λίγο ένας φίλος και μου είπε ότι έχει η technocorse(Tarantula) αλλά θέλει και super plus.Άρα για μένα αυτά για αρχή και μετά από αρκετό καιρό πρόγραμμα αν όχι μεγαλύτερο μοτέρ(περίπου 4000 ευρώ το 2.0 και 6000+ 2.5).Κάποιοι μάλιστα βάζουν και το 2.2 καθώς και το 3.0. Πιστεύω να σε βοήθησα λίγο. ΌΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΤΕΡ ΑΣ ΔΩΣΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.
Μιλάμε για καινούργια μοτέρ? το 2.2 και το 3.0 πόσο πάνε αντίστοιχα? και τι άλλο σου αλλάζουν εκτός μοτέρ? σαζμάν?διαφορικό?άξονεσ/φρένα? Δώσε ότι πληροφορίες διαθέτεις, είμαι κι εγώ δυστυχής κάτοχος Ν40
__________________
If you cant run fast with 100HP,
500HP wont make a difference...
Απάντηση με παράθεση