Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #218  
Παλιά 27-07-09, 19:11
Το avatar του χρήστη BMW S1
BMW S1 Ο χρήστης BMW S1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-10-2008
Μηνύματα: 270
BMW S1 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george116 Εμφάνιση μηνυμάτων
εχω το 116 με τα 122ps και 32000χλμ μου αναψε η ενδειξη για μειωμενη αποδοση κινητηρα 2 φορες.

η πρωτη ηταν σε μετρια ανηφορα εντος πολης με τριτη σχεση στο σασμαν εκεινο το διαστημα εβαζα μονο 100αρα βενζινη και ηταν η πρωτη φορα που εβαλα την απλη οποτε και το συνδυασα οτι το αυτοκινητο ειχε "συνηθισει" την 100αρα στην αντιπροσωπεια δε μου ειπαν τπτ. να σημειωσω οτι επι τοπου το εσβησα το ξαναναψα και δεν ειχε τπτ

τη δευτερη φορα (που νευριασα κιολας) ηταν εχθες οταν με 110 χλμ/ωρα απο 6η κατεβασα 3η για προσπερασμα και κατα τη διαρκεια του προσπερασματος μου αναψε παλι αυτη η κιτρινη ενδειξη για μειωμενη αποδοση κινητηρα εκανα στην ακρη το εσβησα το ξαναναψα και συνεχισα το ταξιδι μου σαν να μην εγινε τπτ

οταν σε δρομο διπλης κατευθυνσης πας να κανεις προσπεραση με BMW και σου βγαζει μειωμενη αποδοση κινητηρα τι να πω ρε παιδια ειμαι πολυ fan BMW αλλα μετα απο αυτο που επαθα καθισα και διαβασα ολο το forum για το τι προβληματα εχει ο καθενας μας στον ασσο του εχω κλωνιστει

επισης οταν το αυτοκινητο ειναι κρυο με το που το ξεκιναω (τα πρωτα 500 μετρα)η αποκριση του γκαζιου ειναι λες και ειναι 1000cc αλλα με το που ζεσταθει λιγο ο κινητηρας ολα καλα δε το θεωρω προβλημα απλα το θετω μηπως το εχει παρατηρησει και κανενας αλλος
δεν ειναι τπτ, καλως ηρθες στο club που λενε....
4 φορες μου εχει συμβει , και τις 4 ηταν πολλαπλασιαστης , την μια δε ηταν 2 ταυτοχρονα και δεν επερνε καν μπροστα... και ολα αυτα κοντα σε αργιες που ηταν να παω ταξιδια , ευτυχως οι 3 ηταν μεσα στο σπιτι και η μια δυστιχος στο γηπεδο που ημουν για προπονηση...
αιτια οπως μου ειπαν? η γνωστη καραμελα. κακη βενζινη και ακινησια , που βενζινη βαζω παντα σε συγκεκριμενο βενζιναδικο... τι να σου πω φιλε ... και παλι καλως ηρθες στο club... αλλα ρε συ , απο 6η 3η για προσπεραση? τσι τσι τσι
__________________
Aυτό που κάνει έναν απλό αθλητή πρωταθλητή ειναι ο εξοπλισμός...