Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 01-11-06, 13:15
Το avatar του χρήστη NICK_M3
NICK_M3 Ο χρήστης NICK_M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-09-2005
Μηνύματα: 1.221
NICK_M3 will become famous soon enoughNICK_M3 will become famous soon enough
αυτα που αναφέρεις πιο πάνω τα έχω δει και εγώ
το step design χταπόδι που πάει πακέτο με συγκεκριμένους καταλύτες κάνει τρομακτικό θόρυβο!!!!!
ουτε για συζήτηση στον δρόμο!!!!!
επίσης μην εμπιστεύεσαι και πολύ τα διαγράματα που έχει στην σελίδα!!!!
έχω καταλύτες μεσαίο και τελικό και η διαφορά με πρίν είναι ελάχιστη....ΜΟΝΟ το χταποδάκι αξίζει σαν αγορα αλλα ο θορυβος ανεβαίνει πολύ και δεν ξέρω αν τελικά θες το Μ3 σου να ακούγεται τόσο πολυ...

με το set up το δικό μου και σε ταξίδι αν "υποχρεωθείς" να κινηθεις με το όριο ταχύτητας το βουητό είναι πάρα πολύ μεγάλο....!!!!
μόνο πάνω απο τις 3χιλ στροφές "ηρεμεί" η κατάσταση κάπως....

τώρα οσον αφορά την βελτίωση σαφέστατα ατμοσφαιρικά δεν κερδίζεις πολλά πράγματα αλλά μένεις ατμόσφαιρα....
για αυτό το πήρες άλλωστε...!!!!

με κάποιο compressor kit ( aa, ess, dinnan, vf ) πας σίγουρα παρα πολύ ψηλα σε άλογα αλλά πραγματικά δεν ξέρω αν είναι για το Μ3 αυτή η κατασταση...
όταν το δοκιμάσω θα σου πώ.....

προσωπικά μετά απο 1 χρόνο τελειώνω σε λίγο το αμαξι και τότε θα τα βάλω κάτω να δω ποσα χάλασα και τι κέρδισα....μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει λογαριασμό γιατί θα με πιάσει το κεφάλι μου.....!!!!

αλλά να σου πω και κάτι ακόμη....
δεν με νοιάζει τι κέρδισα....
με νοιάζει που το έφτιαξα
που ασχολήθηκα πραγματικά με την βελτιωσή του
που είναι κάπως διαφορετικό απο τα υπόλοιπα...

δεν με νοιάζει αν είναι τρελά γρήγορο ( αν πάρεις evo και χαλάσεις τα ίδια λεφτά σε σύνολο τότε θα είσαι άνετα κοντα στα 650-700hp.....)

με νοιάζει όμως
να πατάει
να σταματάει
να ακούγεται το ουρλιαχτό της εκει ψηλά στις 8200

και με νοιάζει να το κοιτώ όλη μέρα και να λέω ναι το έκανα με κόπο ιδρώτα στεναχώρια και λεφτα που δεν μου περίσευαν και δεν μου περισεύουν...

αυτά με νοιάζουν εμένα και όχι αν θα χαλάσω λεφτα για το αυτοκίνητο να γίνω ξαφνικα ο γίος του ανέμου και να περνάω τον κοσμο απο πάνω....

το κάνει ο καθένας για παρτη του και για την τρέλα του να πεί στον εαυτό του και στον εγκεφαλό του οτί είναι "βελτιωμένο"....

αυτα!!
__________________

Natural Aspirated...
12,7 compression ratio,CSL intake,288/280 cams,head work
much much more...
QSDS
...

Mια ζωή Μ3 που είναι πουταν@ και κυρία...
Απάντηση με παράθεση