Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #43  
Παλιά 01-02-17, 14:24
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MarinosE46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τα τακάκια,υπάρχει μια πάστα με την ονομασία ''γράσσο χαλκού'' που μπαίνει στις πλάτες των τακακιών στα σημεία επαφής με την δαγκάνα και το τρίξιμο σταματά.
Για το τρέμουλο τώρα,είσαι βέβαιος ότι ευθύνονται οι δίσκοι και όχι πχ τα silent block της μπροστινής αντιστρεπτικής?Θα μου πεις εύλογα ότι δεν το έκανε πριν,αλλά η δύναμη πέδησης μεγάλωσε και ίσως να έχει σαν αποτέλεσμα την εμφάνιση αδυναμιών που δεν υπήρχαν πριν.
Ελεγχθήκαν όλα τα συνεμπλοκ κτλ. Όλα είναι μια χαρα. Μετά μπήκε σε φρενομετρο και με σταθερό φρενάρισμα έδειχνε αυξομειώσεις στην ένταση του φρεναρίσματος, κάτι που δηλώνει στραβούς δίσκους. Βεβαια υπάρχει ολόκληρη επιστήμη και ένα καρο συζητήσεις γύρω από το θέμα "στραβοί δίσκοι".

Η antallaktikaonline.gr μου ζηταει να στείλω τους δίσκους για 6-8!!!!! βδομάδες Γερμανία για έλεγχο και μετά θα καλύψουν την εγγύηση. Κατά τα αλλα εγγύηση κατασκευαστή και @@ μάντολες.

Επειδή δεν έχω χρόνο να χάνω για βλακείες και απατεώνες θα μπει ο δίσκος σε τορνο να δούμε τι γίνεται. Εάν έρχεται με ένα μικρο φάγωμα καλώς. Εάν είναι πολύ βάζω άλλους και μετά στέλνω τους δίσκους έξω να τους βάλουν εκεί που ξέρουν. Άκου δίσκος 325mm να στραβώνει. Δηλαδή εάν είχα μπει πιστα τι θα έκανε? Θα έσπαγε στα δυο???

Την παστα θα την δοκιμάσω και βλέπουμε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fanatic : 01-02-17 στις 14:31
Απάντηση με παράθεση