Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 27-07-10, 01:20
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Reviews και αυτοκινητιστικές ιστορίες




Θα γινόταν και αυτό κάποια στιγμή...
Έπρεπε για κανα τετράωρο να πάψω να είμαι εριστικός-σπαστικός-σπασοκλαμπάνιας-γραφικός,αντιVAGελης...
Οκ,παιδικός φίλος ονόματι VAG-ελης,έκανε το όνειρο του πραγματικότητα...αγόρασε μεταχείρο καλό AUDI RS4.
Αφού μου έγιναν οι απαραίτητες συστάσεις από τους υπόλοιπους της παρέας,βρεθήκαμε για τα καλοτάξιδα, για οδήγηση κτλ..
Έπρεπε να προσέχω πως μιλάω για το Α-ΟΥ-ΝΤΙ,να ρίξω κέρμα στο πατάκι...και κατά της διάρκεια της οδήγησης να το παίξω ενθούζιαστ...
"Μα ΔΕΝ γίνεται αυτό με ΑUDI ρε ΜΛΚΕΣ" είπα...αλλά μάταια...
Το μικροαστιλίκι του VAGέλη είχε φτάσει στο ζενίθ.Ανοίγοντας την πόρτα του άουντι ήταν παντού πεταμένα προιόντα με το σήμα της ολυμπιάδας, μείων ένα κύκλο(άουντι δλδ)
Καπέλα-μπλουζάκια-κυλότες καπότες με το σήμα,διάσπαρτα στο εσωτερικό του "αρ εσ τεκερο".
Φυσικά την μλκια την είχα στο τσεπάκη μου,και την πέταξα για να γελάσουμε,αλλά ο VAGoς και η υπόλοιπη παρέα στράβωσε....."σήμερα δεν πρέπει να είμαι εριστικός" σκέφτηκα....και επανήλθα σε safe mode.

Η βόλτα ξεκίνησε.Εγώ οδηγούσα.Το κάθισμα g@mouse.Είχα την εντύπωση οτι καθόμουν σε πολεμίστρα.Ο φωτισμός στο παλιοάουντι είναι φανταστικός και ο ήχος του μοτέρ ανατριχίλα.(η μόνη παραφωνία στο εσωτερικό του είναι το ηλίθιο-δύσχρηστο φλάτ μπότομ τιμόνι)
Ειλικρινά ανατρίχιασα με το g@midi.Αν με έπαιρναν χαμπάρι οι υπόλοιποι,ακόμα θα έτρωγα ΚΡΑ....
Στην Ε.Ο. απλά ισωπέδωνε τα πάντα.Τέσσερις μλκες μεσα σε ενα γρήγορο σεντάν και δεν χαμπαριάζαμε τπτ.Τα χλμ ανέβαιναν τρελά,και το όχημα είχε απίστευτη σταθερότητα.
Όσο για το κιβώτιο...καλύτερο απ΄ότι περίμενα!

"Ωραίο μλκ!!!Καλύτερο από τo κωλο-s3 που είχες" είπα,και άρχισαν να κράζουν διότi τόλμησα να το συγκρίνω με το μικρό audi.


Φτάσαμε Λουτράκι στο μπάμ,και φυσικά δεν βγήκα από τη θέση του οδηγού.
Κατευθύνομαι προς Π.Ε.Ο(παλιά εθνική οδό )για να επσιτρέψουμε Αθήνα.

Και εκεί αρχίζει η γκρίνια.
Το πρόβλημα μου με τα VAG,είναι οτι σε κάνουν μάγκα οδηγό χωρίς να ξέρεις τι κάνεις.Όσο άτσαλα και αν έμπαινα στις στροφές,αυτό τα έκανε όλα μόνο του.Δεν με έβαζε στο παιχνίδι της οδήγησης για κανένα λόγο!
Γκάζι-φρένο-στρίψιμο.Τπτ άλλο.Η τετρακίνηση έκανε όλη τη δουλειά.(τα διαφορικά του απλά g@M@ne.Με πολύ πίεση πέταγε και λίγο κώλο)
Εγώ απλά ένιωθα οτι είχα ξαναπεράσει πολλές φορές με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο από την συγκεκριμένη διαδρομή.Ευτυχώς που έχει πορωτικό ήχο και έπαιρνα μια τζούρα αδρεναλίνης.
Δεν το πάιζω "ραλλίστας"(που λένε και οι παππούδες) απλά θέλω ένα σύγχρονο sport αυτοκίνητο,να αφήνει τον οδηγό να συμμετέχει παραπάνω στην οδήγηση.

Το rs4 πάντως, είναι αρκετά καλό για άουντι, και είναι και εμφανίσιμο,αλλά αν είχα τα φράγκα, θα αγόραζα μια Μ3 Ε92 με 18άρες, χειροκίνητη.
Για τον VAGo είναι το ιδανικότερο.Κάνει πάρα πολλά ταξίδια και θέλει αυτοκίνητο συγκρατημένα σπόρ.

Όσο για την τιμή αγοράς του:42.000€-67.000χλμ-ατρακάριστο και είναι η πλούσια έκδοση.

Καλοτάξιδο να είναι.
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση