Θέμα: Αγορά E46 M3
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #159  
Παλιά 14-06-18, 10:41
Το avatar του χρήστη BMWdakias
BMWdakias Ο χρήστης BMWdakias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-07-2004
Μηνύματα: 194
BMWdakias will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν νομίζω να έγραψε κάποιος για 15 για άριστο και πρώτο χέρι με λίγα χλμ. Αλλά όχι και 20 για 200κ χλμ και να θέλει και μαζεματα. Μην ξεχνάς οτι, ότι και να σου πει ότι έχει κάνει ο προηγούμενος, όταν αγοράσεις Μ3 κάνεις προληπτικά έτσι και αλλιώς μέταλλα, βανος και φλάντζες τουλάχιστον. Πέρα από όλα τα υγρά του. Επίσης αν είναι SMG μη σου πω βάζεις και εκεί το Κιτ επισκευής της αντλίας για να αποφύγεις εκπλήξεις. Κοινώς θες τουλάχιστον 3000 με το καλημέρα για να το οδηγήσεις όπως του πρέπει.

Δεν νομίζω υπάρχουν πολλοί αυτή την στιγμή που είναι σε αναζήτηση αγοράς αυτοκινήτου 15ετιας, με 3200 κυβικα, γνωστά θέματα που κοστίζουν ΚΑΙ μετρητά. Δεν είμαστε Γερμανία όπου αγοραστές τέτοιοι υπάρχουν αρκετοί οπότε οι τιμές σαφώς και θα σκαρφαλώνουν. Πολλοί που πουλάνε τώρα 20 αγόρασαν 15. Δεν θα βγάλουν μεροκάματο 5κ από εμένα. Λογικά πραγματα. Ούτε πάτο ούτε κοροϊδίες.
Εγώ πιστέυω πάντως ότι και 35-40 δύσκολα θα έδινες για εξαιρετικό με 35-50Κ χλμ, γιατί τόσο κάνουν.
Το 20 δεν είναι "κακό" νούμερο για αμάξι με 150Κ χλμ+ σκέψου ότι είναι πάνω-κάτω 10Κ το χρόνο δηλαδή στα πλαίσια του καλομεταχειρισμένου. Αν βγει 20-21 με το τριχίλιαρο συντήρησης νομίζω είναι μια χαρά.
Για το αν υπάρχει αγορά για Μ3 Ε46 αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα και μετρητό είναι συζήτηση που το φόρουμ δε φτάνει. Να είσαι σίγουρος πάντως ότι δεν είστε μόνο δυο που ψάχνουν
Το μόνο σίγουρο είναι ότι τη τιμή τη καθορίζει η πώληση και μόνο και όχι μια-πέντε-δέκα αγγελίες.
__________________

BMWdakias στη ψυχή πλέον...
2008 Mazda MX-5 2.0
Απάντηση με παράθεση