Θέμα: Αδικία
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 13-10-08, 13:51
Το avatar του χρήστη Alf_116i
Alf_116i Ο χρήστης Alf_116i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-12-2005
Μηνύματα: 173
Alf_116i is on a distinguished road
Πρέπει να καταλάβετε ότι ο καθένας πληρώνει και αγοράζει ότι του γουστάρει, για όποιον λόγο και αν το κάνει αυτό. Δεν μπορείτε να κατακρίνεται κάποιον που έχει δώσει κάποια αρκετά λεφτά τα οποία όμως δεν ανταποκρίνονται στις επιδόσεις του αυτοκινήτου. Έχετε σκεφτεί ότι υπάρχουν ένα σωρό άλλοι λόγοι για να πάρει κάποιος ένα αυτοκίνητο, μια bmw, εκτός από τις επιδόσεις?
Εγώ προσωπικά δίνω 30000 € για να πάρω ένα αυτοκίνητο που θα μου χρησιμεύει.Και θα μου αρέσει. Εμένα. Και δεν θέλω να κάνω ούτε αγώνες, ούτε μαγκιές, ούτε σφήνες. Για μένα είναι παράλογο και επικίνδυνο.
Και φυσικά γουστάρω ένα "φυματικό" άσσο από ένα 2.2 μοντέλο μιας δεκαετίας πριν. Άλλωστε που θα μπορούσα να ευχαριστηθώ τις αυξημένες επιδόσεις ενός πιο δυνατού αυτοκινήτου. Στους ελληνικούς δρόμους? Εδώ δεν μπορώ να ευχαριστηθώ τις επιδόσεις του "φυματικού" μου άσσου. Από τον φόβο της ξαφνικής λακκούβας, σαμαριού, μ@κ@κ@ απέναντι οδηγού, ραντάρ κλπ.
Για μένα όποιος γουστάρει άλογα και επιδόσεις θα πρέπει να παίρνει ένα ανάλογο αυτοκίνητο όχι για την καθημερινότητά του. Να είναι το 2ο αυτοκίνητο αποκλειστικά και μόνο για την κ@@λ@ του. Και να το χρησιμοποιεί σε πίστες και μόνο.(για σκεφτείτε κάποιον που δεν έχει παπούτσι να φορέσει και να φοράει συνέχεια τα ποδοσφαιρικά του με τα καρφιά παπούτσια που γουστάρει πάρα πολύ)
Άρα λοιπόν είναι χρήσιμα και τα 1600άρια.
__________________
Πού είναι ο Αλέξης? Ο_Ε_Ο....
Έχει πέσει επιδημία. Όλοι παντρεύονται. Ακόμη και οι γατούληδες!
Απάντηση με παράθεση