Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 30-04-12, 11:01
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δημήτρη, παιδεύεσαι με πράγματα που δεν είναι πολύ σημαντικά

1) Δεν ξέρω
2) Μάλλον (αλλά δεν υπάρχει λόγος να ασχολείσαι)
3) Μάλλον (πάλι δεν έχει νόημα, εγώ τουλάχιστον έχω ιδιόχειρο book service που τα γράφω όλα και δεν χρειάζεται να μπώ στο κρυφό μενού)
4) Δεν ξέρω
5) Δεν ξέρω τι εννοεί με τον όρο cluster, ο οποίος έχει διαφορετική σημασία ανάλογα με τη χρήση του σε διάφορες επιστήμες. Στους υπολογιστές είναι για να περιγράφει μια ''χαλαρή'' συστοιχία υπολογιστών που συνεργάζονται. Ή για να περιγράψει ένα γκρουπ τομέων σε ένα συγκεκριμένο File Allocation Table. Δηλαδή ή μιλάει για τις διάφορες μνήμες που καταγράφουν δεδομένα σε κάποια υποσυστήματα, η για τον εγκέφαλο. Αλλά δε μοιάζει πιθανό.
Το πιθανότερο είναι ΟΜΩΣ να αναφέρεται στον αριθμό του καντράν (instrument cluster)

Τα μόνα που έχουν κάποιο πρακτικό νόημα είναι τα 2.0 και 9.0, όλα τα άλλα στοιχεία παρέχονται από τα υπάρχοντα φανερά όργανα.
Δημήτρη έχεις δίκιο...αλλα ήθελα ναξερα έτσι γ πληροφόρηση!Και το μενού 7 όπως κ το 6(λίτρα τεπόζιτου) είναι χρήσιμα θάλεγα!Στο μενού 3.0 κ 3.1 που ανεφερα, οι αντίστοιχες τιμές την προηγ. βδομαδα ήταν 0963 και 006 ενώ χτες βραδυ που τοδα ήταν(3.0 κ 3.1 αντιστοιχα) 984 και 011..........

Υ.Γ Υποθέτω η ενδειξη 3.0 να σημαινει ποσα λιτρα καυσιμου εχουν καταναλωθει απο το τελευταιο service πούκανα πέρσι!
Επίσης η τιμη 3.1 αυξανεται μερα με τη μερα..άρα δειχνει μαλλον ποσες μερες περασανε απο το τελευταιο service ή μπριζωμα σε υπολογιστή.......εγω π.χ 2 βδομαδες εχει πουβαλα το B.C κ το μπριζωσαμε αρα γιαυτο χτες ισως ελεγε 011... κ τη περασμενη βδομαδα ελεγε 005 την επομενη της προηγουμενης βδομαδας 006 κτλ...
__________________


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ditris : 30-04-12 στις 11:06
Απάντηση με παράθεση