Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 19-05-11, 20:15
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Πηγα να κανω ευθυγραμμιση πριν λιγο γιατι σε καποια φαση ενιωθα οτι τραβουσε λιγο δεξια το αυτοκινητο (και για καποιο λογο οταν το αμαξι πηγαινε ευθεια, το τιμονι μου ηταν λιιιιγο δεξια!!) μετα απο αρκετες δοκιμες και 2-3 ευθυγραμμισεις (ολο το απογευμα σημερα εφαγα) το αμαξι περπαταει μια χαρα.. Ειχα πολυ συγκλιση πισω.. Ρυθμισαμε και καμπερ και φαινεται η διαφορα απο πριν.. Το τιμονι ειναι σουπερ.. Δεν θυμαμαι νουμερα κτλ..
Αυτο ομως που συμβαινει και με εχει τρελανει ειναι το εξης.. Ενω στις δεξιες στροφες με πιεση στο οριο το DSC επεμβαινει γλυκα & προοδευτικα, στις αριστερες με πιεση μεν, αλλα λιγοτερη απο οτι στις δεξιες, επεμβαινει πιο αποτομα.. Οπως οταν πιανει το ABS.. ΜΟΝΟ στους δεξιους τροχους (συνοδηγου)..!!
Η ευθυγραμμιση εγινε σε φιλο (Bosch Car Service), ο οποιος μπηκε μεσω του διαγνωστικου στη μοναδα του DSC και ειδε οτι ειχε καταγραψει ενα σφαλμα "αισθητηρας πιεσης 1/2".. Μου λεει εχεις αισθητηρες πιεσης στα λαστιχα..?? Του λεω οχι..
Μου ειπε να το δω το ΣΚ και τα λεμε παλι τη Δευτερα..
Υπαρχει κατι που πρεπει να τσεκαρω..??
__________________
Απάντηση με παράθεση