Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #114  
Παλιά 27-04-13, 00:26
advanced Ο χρήστης advanced δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2004
Μηνύματα: 295
advanced is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmerm Εμφάνιση μηνυμάτων
σημερα που ρωτησα εναν λαστιχα μου ειπε οτι το h ειναι πολυ λιγο για τον ασσο 116.θελει v.ασε που σε ορισμενες διαστασεις οπως ειπωθηκε δεν βρισκεις ευκολα h .
bimmerm (και όλοι) ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Ο λαστιχάς που το στήριξε το παραπάνω? στην τερατώδη δύναμη του 116 που τα ζεσταίνει γρήγορα? (προφανώς δεν ειρωνεύομαι - απλά μου φαίνεται κουφό!). αφού -κατά τη γνώμη μου- το αμάξι σέρνεται η τελοσπάντων μόνο γρήγορο δεν είναι. Δεν είμαι γνώστης αλλά ξέρω μόνο αυτό απο δική μου εμπειρία: είμαι πρώην κάτοχος Ε36 316i (άλλο που σερνόταν) και νιώθω το 116 να έχει λίγο παραπάνω γκάζι απο εκείνο (και όχι τόση σπιρτάδα παρεμπιπτόντως). Στο παλιό το 316 λοιπόν όποτε έβαζα V γλυστρούσα αέρα πατέρα και τα ζέσταινε μετά από πολλά km. όταν έβαζα Η, ένιωθα ότι για τη δύναμή του ήταν ο σωστός δείκτης και ένιωθα μεγαλύτερη ασφάλεια. Έτσι νομίζω θα είναι και με το 116. αλλά αν έχουμε και άλλες πληροφορίες γιατί κάνουν καλύτερα τα V, εδώ είμαστε ...για να ανταλλάσσουμε απόψεις. και πάλι ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση