Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 27-11-10, 20:17
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
E όχι και να συγκρίνουμε την 316 με το swift ρε παιδιά, επειδή το δεύτερο είναι πιο σβέλτο (που σιγά το γρήγορο που είναι κι αυτό), ή το fiesta. Υπάρχει και η ποιότητα στη μέση, η άνεση, η πολυτέλεια, το κύρος αλλά και το πάτημα στο δρόμο, όπου η 316 είναι πολύ ανώτερη.
Οκ, υστερεί σε επιδόσεις, αυτό όμως δεν την κάνει και να βράζει στο ίδιο καζάνι με τα εντελώς διαφορετικού τύπου αυτοκίνητα που αναφέρθηκαν παραπάνω.
Με την ίδια λογική, καλύτερα κάποιος να μην πάρει Μ3 αλλά punto turbo, επειδή στην ευθεία θα είναι πιο γρήγορο...

Φίλε, σου είπα και σε πμ που με ρώτησες πως η 316 έχει αρκετά καλή αξιοπιστία, τουλάχιστον μηχανικά.
Αν δε σε απασχολούν οι επιδόσεις, τότε το αμάξι σε ΟΛΑ τα άλλα είναι μια χαρά και η τιμή που το βρήκες είναι πολύ καλή, οπότε τσίμπα το.

Ο λογος που ανεφερα τα παραπνω μοντελα ειναι επειδη εχουν αξιοπρεπες πατημα και αρκετη πολυτελεια για τα χρηματα που κοστιζουν.

Προφανως ο ανθρωπος ξερει πως δε θα εχει το πατημα της bmw και την αισθηση της ομως αν οδηγησει καποιο απο τα παραπανω μπορει να μην ειναι στο τοπ της αισθησης αλλα να τον ικανοποιησει. Αλλωστε πριν οδηγουσε 206 καμπριο και ακομα δεν εχει οδηγησει την 316. Καθε ανρθωπος αγοραζει αμαξι συμφωνα με τα δικα του στανταρ και τις δικες του προτεραιοτητες. Αμα ειχαμε ολοι ως κυρια στανταρ την πολυτελεια, και την αισθηση ΜΟΝΟ θα αγοραζαμε 316 παντα.

Εσυ τα ισοπεδωσες ολα λεγοντα για Μ3 και pundo-gt που απεχουν σε ολους τους τομεις: αισθηση-πατημα, ΧΡΗΜΑΤΑ, ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ. Εγω τουλαχιστο αναφερα παρεμφερη οχηματα απο αποψη κοστους και αισθησης οδηγησης. Και μη μου πεις οτι εχει ωραια αισθηση οδηγησης το 316 διοτι εχω οδηγησει ολα οσα ανεφερα παραπανω και επ ουδενι συγκρινονται με το 316 ε90 (που επισης εχω οδηγησει) αλλα και το 116σπορ που υποτιθεται ειανι και πιο ελαφρυ.

φιλικα....


PS: το απλο 1300 swift ειναι πυραυλος διπλα στο 316, οποτε θες το συγκρινουμε, εχει ο πατερας μου ενα. Το γρηγορο swift μεσα φοραει μπακετ και κλιμα και για επιδοσεις σε σχεση με την 316 ειναι προφανως αστειο να μιλησουμε διοτι βγαζει 0-100 κατω απο 9. Οδηγησε το πρωτα, νιωσε το και μετα πες μας αν οντως ειναι αργο-γρηγορο. Το fiesta s (1600 125αλογα)το εχει η αδερφη μου και μπορω να σε πεισω και για αυτο οτι ειναι ησυχο σε ταξιδι με τρομερο πατημα και κρατημα χωρις να κοπαναει, ομορφο εσωτερικο χωρις να του λειπει κατι, καταναλωση 5-9 λ/100 και φυσικα για επιδοσεις παλι να μην μιλησουμε. Φυσικα εχει και χωρους για 4 ατομα και αξιοπρεπες πορτμπαγκαζ πανω κατω οπως η 316.
__________________
αλλαξα υπογραφη

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimzan : 27-11-10 στις 20:25
Απάντηση με παράθεση