Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 19-03-14, 15:41
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mixalis 318is Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε rapid_fast τα φιλαρακια μου ειναι πολι καλα μαστορια οσο αφορα τιν μετατροπη και οχι στο να λυσουνε καπακια κτλ...τωρα στα λεγομενα του μαστορα που αφησα το αμαξι να το φτιαξει μου ειπε σημερα που τον ρωτησα λιγο ποιο αναλυτικα μου ειπε Μιχαλη κοιταξε να δεις οτι αμα λυσουμε το καπακι και το παρουμε στα χερια ναι μεν οτι θα ειναι διαφορετικο αποτελεσμα αλλα προσεξε στο οτι θα παμε εντελος αλου και οταν λεω αλου εννοω επειδη εχεις αλουμινενιο καπακι θα χριαστει σπειρωματα οδηγους πλαναρισμα κτλ.. επομενως καταλαβενεισ το κοστος ποσο θα ανεβει...Και μετα αφου μου εξήγησε αναλυτικα μου λεει μιχαλη μιν ανχωνεσε γιατι το αμαξι σου μονο τα τσιμουχακια ειναι το προβλημα σου και δεν χριαζετε να το λυσουμε ολλο το καπακι.Ολλα καλα τα ειπε ο μαστορας αλλα εγς ηθελα κια γνωμη απο αλο συνεργειο και ευτυχως ακουσα τα ιδια λογια.
Το πλανάρισμα και η κάτω φλάτζα είναι δεδομένα αν βγάλεις το καπάκι..
Το θέμα είναι, πως η ποσότητα λαδιού που περιέγραψες, να καίγεται, δεν δικαιολογείται
απο τσιμουχάκια μόνο.. Φαντάζομαι οτι η εξάτμιση σου τρέχει λάδι στο κάτω μέρος..
Για την ακρίβεια του θέματος, δεν υπάρχει σύγχρονο αυτοκίνητο που δεν έχει αλουμινένιο
καπάκι, το αντιμόνιο σπάνια το βρίσκεις πια..

Υ.Γ. ο επιπλοποιός κατασκευάζει, επισκευάζει και μοντάρει έπιπλα.
Ο μονταριστής, μόνο μοντάρει..
Μάστορας, σημαίνει ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΣ τεχνίτης με μεγάλη πείρα και υψηλή τεχνική
κατάρτιση..
Οι άλλοι είναι μονταδόροι..
Αυτά...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση