Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 25-01-12, 20:02
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Έφτασε η ώρα για αλλαγή λαδιών στο Ε30 και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος το κόστος για 4 λίτρα λάδι και φίλτρου λαδιού χωρίς εργασία της BMW που αν δεν κάνω λάθος βάζω τα 10W-40 πρέπει να είναι Castrol ….. Νομίζω πως πρέπει να βγαίνουν κοντά στα 50 ευρώ αλλά αν κάποιος έχει κάνει αλλαγή πρόσφατα θα ήταν ακόμα καλύτερα.

Σκέπτομαι επίσης την περίπτωση να κάνω εγώ την αλλαγή με τα Castrol του εμπορίου πάντα σε 10W-40 για να μη με ξυρίσουν αν έχουν μεγάλη διαφορά ….. αρχίζουμε να υπολογίζουμε πλέον και τα 20 ευρώ …….

Στην αρχή προτού ενημερωθώ από το forum για θέματα σχετικά με τα λάδια , έλεγα να βάλω τα φουλ συνθετικά της Sell τα Raising 10W-60 μόνο και μόνο επειδή είμαι ευχαριστημένος από το άλλο αμάξι όταν τα αλλάζω στα 7500 ενώ είναι για 10000+ το λάδι είναι όπως το έβαλα …… Σκεπτόμουν για αυτό στο Ε30 για κάτι καλύτερο λόγο ‘’ φθοράς ‘’ – ταλαιπωρημένου μοτέρ με 250000+ χιλιόμετρα!

Να διευκρινίσω πως είναι μαμά το Ε30 και δεν κάνω μ@λ@κ@ες το σέβομαι!
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση